en Cor Bourgonje. Daar kon je goed op walsen. Als 't Uit geest er kermis was stond er ook zo'n groot pierement bij Jan Rol op de Lagedijk. Daar ging ik dan met een stel vrienden naar toe. Op zondag gingen we ook op de fiets naar Alkmaar om te dansen bij Walhalla. Ik heb ook veel gelachen in m'n jonge tijd. Waarom niet? We woonden in een gezellige buurt en er was altijd reuring. Ik weet nog dat de sluis dichtgegooid werd. Die had nooit weggemoeten. Toen kwam Jan Verduin met z'n autobus aan de Bosweg. Hij begon een lijndienst naar Alkmaar en hij was ook melkrijder. Ik heb ook de eerste motorfiets in Akersloot gezien, 't Was een Cleveland. Die was van Klaas Blokker, 'n zoon van de firma Van 't Hof en Blokker op Starting. We wisten niet wat we zagen. We zeiden: "Kijk, daar gaat Klaas Blokker op de stoomfiets". Ik ben laat getrouwd. Dat komt omdat ik 'n oude moeder had. Daar blijf je bij, dat is nou eenmaal zo. M'n vrouw, Agatha Tiebie, is ook een Akersloter. Toen ik jong was heb ik er nooit connectie mee gehad. Ze bleef ook alleen met haar vader Kees Tiebie. Ik kreeg kennis aan haar, 't is een tijdje uitgeweest en toch weer aangekomen. Uiteindelijk, in 1950, ben ik getrouwd, ik was toen 41 jaar. We gingen bij m'n moeder inwonen en Kees Tiebie kwam ook bij ons wonen, 't Was toen allemaal anders dan nu. 'n Zorgzaam leven heb ik achter de rug. Maar ik zal 't aankunnen. Als je jong bent kun je veel hebben, zo is 't leven. M'n moeder stierf in 1951. Ze was toen tachtig en totaal uitgeleefd. Kees Tiebie overleed in 1953. Ze zijn allebei bij ons in huis gestorven.

De Groene Valck - Akersloot | 1989 | | pagina 12