manden boodschappen. Dat was Cor Betjes. Hij had een winkel tegen over de Jacobusschool (nu Manon) Cor Betjes bracht tevens 't nieuws van het dorp. Dat vond m'n moeder prachtig. Zo bleef ze een beetje bijM'n moeder kwam alleen van de molen als ze naar de kerk ging. Dan werd de molen stilgezet, want de kerk ging vóór alles M'n vader bemaalde de molen. Hij had 'n stuk of wat koeien en de tuin. Je zag hem bijna altijd met 'n juk met twee emmers lopen. Hij nam de steenkolen mee naar de molen en ook het drinkwater. We hadden alleen een kleine regenton van 't schuurtje af. M'n vader liep altijd te sjouwen. Er konden vier koetjes in de schuur. De dijken moesten gehooid en de tocht schoongehouden en evengoed moest m'n vader pacht betalen voor de dijken. Als het hooi op was gingen de koeien naar de Hoogegeest. M'n moeder kon de molen ook malen. Ze wist er alles van. Ze hoorde aan alle geluiden van de UI T TREKSEL uit do notulen der vergadering van Hoofd-Ingelanden van den GROOT LIMMERPCLEER te Lircmen gehouden op 9 llaart 1911 Tegenwoordig de Heeren ens. 1. enz. VI. De Dijkgraaf otelt aan de orde de bezoldiging van den watermolenaar P.XERSSEUS ,tot dusverre tijdelijk aangesteld en stelt voor hem P.140.- wedde te geven vrije woning geschat op F. 60.- 'sjaar3,doch niet in te willigen zijn verzoek om een gedeelte van den molentocht te mogen bevisshen Na eenige bespreking wordt goedgevonden genoemden KERSSENS net ingang van 1 Januari 1911 vast te be noemen op een wedde van F. 140.- met vrije woning ad F. 60.- 's jaars zonder vi3chrechtvolgens een nader te bepalen instructie. Vil. enz. Voor gelijkluidend uittreksel De Secretaris van den GROOT LIMMERPOLDER, 6

De Groene Valck - Akersloot | 1989 | | pagina 6