Het levensverhaal vanHannes Kerssens. 4 sa» annes Kerssens is geboren in 1919 in de Noordermolen en heeft daar ook zijn kinderjaren doorgebracht. Met ware vertelkunst vertelt hij zijn verhaal van lief en leed en gemeenschapszin. "Ik heb mijn grootvader Maarten Kerssens, geboren in 1836 te Krommenie, nog gekend. Hij was tuinder en bloembollenkweker en woonde in de Hoogegeest. Het huis is later gesloopt (noordzij de van na 22). Ik weet nog dat hij in de molen op bezoek kwam. Hij had gouden ringen in z'n oren. De mensen waren in die tijd arm. Ik heb gehoord dat de gouden ringen 'n soort verzekering waren, wanneer ze doodgingen kon daar de kist van gekocht worden. Hij is later in Haarlem beland, naar Guurtje Kerssens. Guurtje Kerssens was 'n zuster van m'n vader en getrouwd met ene Flipsen. Flipsen was weer familie van Kees Zijp. Er was in die tijd geen ouden-van-dagen voorziening en het strekt de mensen die m'n grootvader in huis genomen hebben tot eer dat ze dat gedaan hebben. Mijn grootmoeder van vaders kant, Grietje Jonker geboren in 1833 te Oude Niedorp, heb ik niet gekend. Grootvader had, meen ik, vijf kinderen. Eén van hen, Jaap, is boer geworden. Daar stammen ook Akersloters van af. De naam van mijn vader is Paul. Hij is geboren in 1875. Mijn vader hielp in de tuin, maar hij is later voor z'n eigen begonnen. Mijn grootvader hielp hem aan een partijtje bollen en een stukje grond, zo ging dat Mijn vader kocht in 1899 een huis in de Hoogegeest (nu n2 22) van Jacob van Dam voor 750,--. De koopakte is nog in het bezit van onze familie. In 1901 trouwde hij met Petronella Metselaar (geb. 1881). Petronella Metselaar was een dochter van Freek Metselaar, de molenaar van de Noordermolen, en Jansje

De Groene Valck - Akersloot | 1989 | | pagina 4