men een Deze schuld is in 1693 afgelost. Of Mr Symon dit na zoveel tijd zelf nog heeft gedaan is niet meer na te gaan. In ieder geval wordt hij na 1665 niet meer vermeld. 1673 - Gerrit Lammertsze, heerwercker. 1677 - 1688 Dr. Adriaen Kievit. Dr Adriaen Kievit, chirurgijn, ook wel geschreven als Dr Arnoldus Kievit, urt. Mogelijk is hij Akersloter van geboorte. In 1650 lezen wij van ene Jan Gerritsz ndom Kieft die op Hongeest (Hogegeest) woont. Als Adriaen een zoon was van J.G. Kieft, liet dan is het niet ongebruikelijk om deze zoon de deftiger naam Kievit te geven. Hij haar heeft voor zijn naam de titel "Dr" staan en niet zoals vorige en volgende jmon heelmeesters die van "Mr"Mogelijk is hij afgestudeerd aan een universiteit. Hij 0 C* was gehuwd met Christina Harnay. als als De eerste keer dat wij zijn naam tegenkomen is op een plaats waar wij die niet eer, zo gauw zullen zoeken, n.1. als gedaagde voor de Schepenbanck op 25 juni 1677 in eter verband met moeilijkheden met zijn dienstbode: ken. "Anna Sopien dienstmayd van docter Adriaen Kievit eist betaling van 24 Dit Ca gulden met een paar muylen en een schortkleedt van haer bedongen mber huierafslaande hetgenedat sij daarop ontfangen heeft van de een docter..." was was 24 C* gulden per jaar plus kost en inwoning, dat was niet weinig. De docter t Mr was niet ter rechtszitting verschenen, en over Anna lezen wij verder niets meer. Mogelijk heeft hij het ontevreden meisje tevreden gesteld. Het was voor de docter een zeer onaangename zaak gedaagd te worden voor de notabelen van eigen dorp. Hij was niet gelukkig met dienstbodes. Ene Marregriete van Ghymmech (Margriet van Emmerik) was als zijn dienstbode aangenomen. Dit kind, van elders komende, was alleen naar hier gekomen "om eenigh goet ten laste van gedaegdens vrou (van 39

De Groene Valck - Akersloot | 1989 | | pagina 39