strekte zich uit tot de Buurtweg. Zij verkocht dit voor 1475 C1 gulden. Als men I bedenkt dat een C1 gulden gelijk staat aan 10 guldens van nu, dan was dat een j aardig appeltje voor de dorst. H 1655 - Jan Dirksz, heerwercker. 1658 - 1665 Mr. Sijmon Breeckhout. Mr Sijmon Breeckhout volgde Claes Pietersz op. Hij ging wonen op Kerkbuurt. 1 Hier kocht hij van de weesmeester en burgemeester van Alkmaar een huis dat eigendom was geweest van schoolmeester Andries Simonsz Capstock. Deze was weduwnaar en liet bij zijn overlijden in 1655 zijn dochter Grietje achter. Grietje kwam met haar 1 bezit in Alkmaar "op de Weescamer" Het huis stond al die tijd te koop en Mr Sijmon had zijn oog daarop laten vallen. Hij kocht het voor zijn praktijk voor 1050 C4 Gulden. In 1658 koopt hij weer een huis, n.1. van de schout. Deze woonde als schipper op Sluisbuurt maar verhuisde naar de Kerkbuurt. Mr Sijmon kocht het als geldbelegging voor 695 C4 Gulden. Op 5 augustus 1660 verkoopt hij het huis weer, maar een voordelige transactie was dit niet. Hij ontvangt 5924 C4 Gulden van Pieter CorneliszDit was dus een verliespost. Toch hield hij wel orde op zaken. Patiënten, die konden betalen, maar onwillig waren, liet hij niet ongemoeid. Dit ondervond Pieter Aertsz, buerman alhier. Op 'buerdach'ieder jaar in december gehouden, werd hij door Mr Sijmon voor de Schepenbanck gedaagd. De kwestie was een openstaande rekening van 9 C4 Gulden, aan Mr Sijmon te voldoen. Pieter was behandeld voor tandpijn en andere kleinigheden. Maar nadat de pijn verholpen was wilde Pieter niet betalen. Een alledaagse zaak, want ook nu komt dat voor. Met Mr Sijmon ging het financieel niet goed, want op 13 juni 1665 lezen wij: "Meester Sijmon Breeckhout cersyen tot Akersloot leent in Hoorn 100 Car.Gulden: 4% op 't huys en erf in de Kerkbuert 38

De Groene Valck - Akersloot | 1989 | | pagina 38