M'n vader ventte drie dagen in de week en werkte drie dagen op 't land. Hij stond vaak in 't lichte maantje te spitten. We hadden ook zes kippen en we verkochten de eieren. We hadden gerust een goed stukkie brood. De moeder van Arie Dil en de moeder van Arie Deylen wilden op m'n vaders grond een huis laten bouwen. M'n vader verkocht niet graag maar heeft 't toch gedaan, want 't was voor oude mensen. Deze huizen staan er nu nog (Julianaweg 16 en 18) M'n vader ging op zondag uitspannen voor mensen uit de Schermer, die in Akersloot naar de kerk gingen. Dat was bij café Dekker (uitspanning achter het bestaande café van Levering)Hij verdiende dan f 1,25. Toen we klein waren gingen we hem afhalen en we vroegen: "Vader, tracteer je niet? Twee plakken kantkoek voor 11 cent". Maar dat deed m'n vader niet. Hij zei: "Jullie krijgen een paar centen, dan kunnen jullie vanmiddag wat kopen bij Ant van de Kamer" In die tijd droegen we klompen en op zondag schoenenWe hadden lange kousen en 'n beste jurk om naar de kerk te gaan, die meteen na de kerk uit moest. M'n moeder had drie hoedjes, een grijze voor door de week, een zwart rouwhoedje en een wit hoedje met zijden bloemetjes voor Pasen, Pinksteren en voor "best"Onder haar hoedje droeg ze een kanten mutsje en daaronder een zwart mutsje. Dat zwarte mutsje droeg ze ook in huis. Wanneer ik naar de school van meester Serneeging hoefde ik alleen over 't hek te stappen. Ik heb de school tot de zesde klas uitgelopen. Toen ging ik in betrekking bij familie in Assendelft, Hein Kerssens en Guurtje Rijs. Ze hadden een café. Zó jong moesten we al uit werken gaan. We werkten van 's morgens vroeg tot we naar bed gingen. Om de veertien dagen ging ik naar huis. Ik heb er jaren gediend. Ik heb nog verschillende andere dienstjes gehad, maar melken leren wilde ik niet. Ik heb ook nog bij de vrouw van Rodenburg, de vrachtrijder in Uitgeest gewerkt. Lopend heen en terug van Akersloot, 't Beviel me niet zo goed, dus ben ik er niet lang geweest. Vrouw Rodenburg vond het niet netjes dat ik wegging,

De Groene Valck - Akersloot | 1988 | | pagina 9