Later kwam Roorda in 't café. Het huis aan de Raadhuisweg was eerst veel langer. Er is een stuk afgehaald toen de weg verbreed moest worden. M'n man heeft bijna 25 jaar bij de gemeente gewerkt. Lange tijd was hij de enige werkman en deed hij alles: heinen, plantsoenen bijhouden, trouwtjes, belasting innen bij de danszaal, aanplakken en 's avonds de gloeilampen van de straatlantaarns controleren M'n man is in 1968 aan een hartaanval overleden. Hij stierf in de kerk. M'n zoon Dirk heeft het huisje aan de Meerweg gekocht, hetzelfde huis waar m'n vader en moeder hebben gewoond en waar ik ben geboren. Ik heb nu 33 kleinkinderen en 38 achterkleinkinderen en ik woon bijna dertien jaar in Strammerzoom. Ik vind Akersloot nog wel 'n leuke plaats maar 't is niet meer zoals vroeger, toen je land en water vanuit je huis kon zien. Er is nu zoveel nieuw, ik ken de wegen niet meer. Ik ben in Akersloot verdwaald toen ik naar m'n kleinzoon ging. Ik moest de weg vragen, want ik zat glad verkeerd Verder dan Assendelft en Alkmaar ben ik m'n leven niet geweest. Ik heb altijd een leuk gezin gehad, ik ben heel tevreden. Ik kijk terug op een goed leven. Verteld aan en opgetekend door Riet Clazing Guurtje spreekt in dit verhaal over het Westfriesche hoedje van haar moeder, dat bij de klederdracht van die tijd hoorde, dezelfde klederdracht die Picasso inspireerde "Drie Hollandsche Meisjes" werd in 1905 geschilderd aan het Noordhollands Kanaal, (zie foto's op bladzijde 10 en 11) 14

De Groene Valck - Akersloot | 1988 | | pagina 14