spontane medewerking indien het hun persoonlijk belang betrof Het gemeentebestuur heeft gemeend U naast de huldiging nog een stoffelijk blijk van waardeering te moeten geven. Dank zij de goedkeuring hiervoor verkregen van Gedeputeerde Staten, zijn wij hiertoe thans in staat. Mag ik U namens de gemeen te dit schilderstuk overhandigenpassend in Uw omgevingals erkentelijkheid voor het vele, dat U voor de gemeente Akersloot en hare bevolking hebt gedaan. Moge voor dit geschenk nog een bescheiden plekje in Uw huiskamer aanwezig zijn, opdat U telkens bij het aanschouwen hiervan bij U in herinnering zullen komen de jaren doorgebracht als raadslid en wethouder dezer gemeente Wij wenschen U Gods zegen toe en nog een heel lang en gelukkig leven. Ik heb gezegd!" Heemraad en waarnemend DijkgraafCommissaris van de Noorderbank en vanaf 1929 was hij kerkmeester en secretaris van de Sint Michael parochie in de Zuid Schermer Hij was een hard en zakelijk man, maar hij had ook zijn menselijke kanten, want men vroeg een boer vaak om borg te zijn en daar is hij nog wel eens bij inge schoten. Maar wat er ook gebeurdede deur stond bij hem altijd open. Grootvader Gerrit Groot was in 1816 getrouwd met Jacoba Dekker, dochter van schipper Dekker en Grietje Kluyt uit Akersloot. Gerrit Groot had 30 paarden. Hij had het jaagrecht langs het Noordhollands Kanaal. Bij mooi weer was dat niet moeilijk, maar het wilde wel eens lelijk spoken langs het kanaal en tijdens een flinke storm trok een boot zo hard aan de touwen dat het de paarden in het water trok. Vooral de "Duvels hoek" was dan een gevreesd stuk water. (De "Duvels hoek" was het stuk water in het gat van de meer na het pontje)Maar de knechten hadden dan een flink scherp mes bij zich om de touwen te kappen. Toen van 1819 tot 1826 het Noordhollands Kanaal gegraven werd hielden ze slacht schapen voor de kanaalwerkers. Er werd verteld dat Gerrit Groot altijd een stuk vlees voor de kraaien ophing, "want die beesten hadden ook honger". 7

De Groene Valck - Akersloot | 1987 | | pagina 7