Des te meer wordt het door mij en ook door de overige leden van den raad geres pecteerd, en hierop wil ik den nadruk nog eens leggen, dat U op eigen initiatief als lid van den raad hebt bedankt. Dit door U genomen besluit moet U zeker zwaar zijn gevallen Op 21 Augustus 1901 beëdigd, hebt Gij thans 44 jaren onafgebroken deel uitge maakt van den gemeenteraad dezer gemeente Op 5 September 1911 werd Gij benoemd tot WethouderDeze laatste functie hebt Gij tot op heden 34 jaren onafgebroken bekleed. Dat dit bijna een mensenleven is, kan ik illustreren uit het feit, dat van de overige leden van den raad op 21 Augustus 1901 beëdigd, U nog de eenigste overlevende bent. Dat U het vertrouwen van de bevolking hebt genoten, daarover hoef ik mij, na hetgeen ik hierover heb gezegd, niet verder uit te laten. Immers, U bent telkens door de bevolking gekozen! Van U kan gezegd worden, Geachte Heer Groot: U was de man op de rechte plaats. Met veel plezier heb ik de notulen nagegaan. Het zou me te ver voeren, Uw handelingen stuk voor stuk te memoreren. Alles aan te halen, wat er in die jaren mede onder Uw beleid in de gemeente is tot stand gekomen, is niet doenlijkmaar dit kan ik wel zeggen, dat zeer dikwijls de naam "Groot" in de notulen voorkwam en ook is geblekendat zeer veel waarde is gehecht aan Uw adviezen Geachte Heer Groot, teneinde het contact tusschen U en de Gemeente gehandhaafd te zien, zal ik het op prijs stellen, indien U de functie van Ambtenaar van den Burgelijken Stand zult blijven vervullen. Ook wil ik nog even in herinnering brengen de moeilijke tijd doorgebracht als loco-burgemeester t .wvan half Maart 199-5 tot aan de capitulatieDe zware taak U toen op de schouders gelegd, hebt Gij gelaten op U genomen en glansrijk bent U uit den strijd gekomen! Geachte Heer Groot, hartelijk dank voor al hetgeen U voor de gemeente en hare bevolking hebt gedaan. U gaat thans heen, maar Uw naam zal in de geschiedenis van Akersloot tot in lengte van dagen blijven voortbe staan. Een hartelijk woord van dank breng ik ook namens de ambtenaren voor Uw

De Groene Valck - Akersloot | 1987 | | pagina 6