Ook kwam elke dag, in de zomer twee keer per dag, de melkschuit langs, die melk van 't Stet in Limmen naar de melkfabriek in Purmerend bracht. Het huis aan de sluis was mijn geboortehuis. Ik ben geboren in 1902. Ik was de oudste zoon. Mijn oudere zuster is AgieNa mij kwamen Piet, Dirk en Arïe. Ons huis was heel laag. Je moest drie treden naar beneden om 't huis in te komen en vanaf de weg kon je zo op zolder stappen. Aan de noordkant waren planken met een laag teer. 't Was geen echt café. De borrel en het bier werden geschonken in de keuken waar ook gekookt en gestookt werd. Ik vond 't altijd heel gezellig. De familie zat in de kamer, die erg klein was. Als er een kindje was stond er ook nog een wiegje en een ton. De ton was een soort kinderstoel met onderin twee deurtjeswaar een test met vuur in kon om de voetjes van het kindje warm te houden. In de kamer stond ook een klein potkacheltje. Mijn moeder bakte er soms platters" op. Mien Zoon, de vrouw van bakker Jan Putter, zei dan: "Geert, ik krijg ook wel een platter van je"Alles ging heel gemoedelijk. In de kamer waren twee bedsteden en een krebLater werd er in de grote keuken ook een bedstee gebouwd. We hadden een rieten dak, dus 't drinkwater was niet best. Piet Dillemarre had een pomp. Daar haalden we meestal water. Omdat 't huis zo laag lag, was 't erg vochtig. We hadden een beun in de keuken waar 't water soms onder stond. Piet Kerssens woonde naast ons. Hij had een winkel en verkocht ook drank per maatje. Het was er goedkoper dan bij m'n moeder. Aan de noordkant van ons huis was ook 'n klein luik. De schippers kwamen daar soms om drie uur 's nachts aankloppen voor 'n borrel. Sommige schippers dronken veel. De post voor de schippers werd bij ons bezorgd. Schippers lagen hier soms een week te wachten tot ze gelost waren. Er waren veel schippers. De schepen waren niet groot: 10-tonners, 't Waren vletjes met 'n zeil. Verduin had drie zeilschuitenKlaas Molenaar had twee schuiten en Jan Kuiper ook. Er waren ook schilpers"Dat waren schippers die schelpen naar de 30

De Groene Valck - Akersloot | 1987 | | pagina 30