Aan Zijne doorluchtige Hoogwaardigheid Monseigneur A.J. Callier Monseigneur Voor zestig jaar geleden werd er al gesproken over een Kerk in de Polder de Schermeerdestijds was er een geacht Ingezetene, die gratis land beschikbaar stelde voor dat doel, jammer genoeg is daar toen niet op ingegaan. Vijfentwintig jaar geleden ongeveer, is in onze Parochie een zeer geacht Ingezetene, wonende in de Schermeer, gestorven, die veel voor Kerk en Armen gedaan heeft, en ook de behoefte gevoeldevoor een Kerk in de Schermer het was C. Kaandorp, die zijn Boerderij overgaf aan de Kerk van den H. Jacobus de Meerdere te Akerslootvoor de geschatte waarde, met dien verstande, dat Hij een H.A. land gratis gaf voor een eventueel te stichte Kerk. Als U het Archief opslaat, zal U zien, dat Kaandorp nog veel meer gedaan heeft. In de jaren na de dood van Kaandorp, is onze Parochie veel grooter gewordenVroeger gingen er 10 - 12 rijtuigen uit de Polder naar Akersloot, thans 25, plus de fietsen. Wij moeten altijd over het Noord Hollansch Kanaal, wat in de winter zeer slecht gaat door ijsgang en met harde wind zeer gevaarlijk is, door de groote golfslag uit het Alkmaarder Meer. Om U een voorbeeld te geven, het volgende6 December was er zulk een ijsgang, dat de menschen met de Concecratieandere met de uitrei king der H.C. de laatste, die overgezet waren, kwamen aan de stal, dat de Kerk uit was. Nu weet ik wel, dat dit overmacht is, de menschen hebben hun plicht niet moedwillig verzuimd, maar wij worden er toch niet sterker door, jan slof komt er zoo gauw in, het is zoo gemakkelijk te zeggen, er is ijsgang of een harde wind, ik blijf thuis. Een ander belangrijk punt is de trek naar de stad. Door dat de afstanden naar Kerk en School veel te groot zijn, trekken de 15

De Groene Valck - Akersloot | 1987 | | pagina 15