ue Er kwam een dansmeester in Akersloot. Baar mochten m'n broer Jaap en ik laar niet heen. Daarom organiseerden we een dansgroepje bij ons thuis met vrienden en vriendinnen. Piet Verduin speelde accordeon en Joop Kerssens was dansmeester. Er Leerlingen waren Jaap Verduin, Dirk Bruinenberg, Agie Buur en Corrie Molenaar, ng. Bernhard Buter was al dik in de twintig. Hij was te verlegen om naar een dans- .iek school te gaan. Hij liet z 'n vader de avondpost bestellen en kwam bij ons in dansen. Moeder zorgde voor chocolademelk, 't Was heel gezellig tot de pastoor j ervan hoorde en er een eind aan maakte. Mijn vader vond dat de jongens moesten de kunnen dansen, anders gingen ze drinken. Dus ging Jaap naar de dansschool en ik oen moest thuisblijven. Daarom kan ik nu nog niet dansen. We hebben ook vaak een "bekum" gestookt. Dat gebeurde op 24 februari, het 'kse i feest van Sint Mathias. We haalden met een handkar oude rommel op en stookten ang de bekum in de buurt van Joost Borst. Ik was er wild van. We zongen dan: [den Ikkie tikkie to iek Boer mag ik 'n bosje stro Boer mag ik 'n bosje tarwe laar Vanavond willen we ons warmen. de Op 't hoge lage land aap Daar woont Pieter Schoven 't Als je dan niets geven wil Dan zullen we je beroven. van 't Er waren ook jongens, die je in wilden smeren met houtskool. Maar toen ik naaister was moest ik tot een uur of acht werken. Ik wilde er graag naar toe, op maar dat kon niet en ik kwam schoon thuis. oor Eens deed ik naaiwerk op de Sluis bij Hein Kerssens. Aan de overkant van de Ik vaart was een koffiehuis waar mestvaarders en andere schippers koffie kwamen oek drinken. Mijn vriendin Agie Buur woonde er. Bart Dekker kwam er met zijn vrien den. Hij kwam uit dienst en had geen werk. De fabrieken moesten toen nog 15

De Groene Valck - Akersloot | 1987 | | pagina 15