Van 't Hof en Blokker. M'n broers Piet en Willem zijn ook een bollenbedrijf begonnen. Ons bedrijf "de Gebroeders Blokker" groeide langzaam. We huurden hier en daar grond, zelfs in Obdam en Heerhugowaard. Er waren zelfs tuinders die grond in Zwaagdijk huurden en daar op de fiets heengingen. Wij hebben ons wel eens door de taxi van Roemer laten rijdendat was een uitzondering want gewoon lijk fietsten we. Ik ben ook wel met de fiets naar Lisse gegaan. In die tijd kweekten we vijf en twintig verschillende soorten bloembollen. In de loop van de tijd ben ik getrouwd. Ik trouwde met de zuster van de vrouw van Niekwe zijn dus dubbel familie. We hebben een zoon en daar zijn we trots op. In de tuin waren de dagen soms koud en beroerd, 's Winters werkte je je warm omdat je vaak wel vier steek diep moest spitten. Er waren geen machines voor. Als 't zomers droog was liep je met de waterbuizen te slepen. Ik vind 't niet erg dat m'n zoon geen tuinder is, 't bedrijf is te klein om echt uit te groeien. Ik heb alleen nog een groentetuin, de rest van het land is verhuurd. We hadden mooie jaren en slechte jaren, dat weet je vooruit als je aan zo'n bedrijf begint maar ik heb 'n goed leven gehad en ik ben tevreden. Niek: We hebben een hele mooie jeugd gehad. We hadden de ruimte op Starting: drie boerenbedrijven: Kaptein, Kaandorp en Veldt om ons heen en overal welkom. Ik herinner me nog goed. dat ik naar de lagere school ging. We liepen op klompen. Er waren wallen aan elke kant van de weg waar ook bomen op stonden, je kon je verschuilen, je kon iemand die voorbijkwam laten schrikken. Er lag grind op de Startingerweg en in 't midden een paardepadjeJe had onder weg ook gelegenheid om met stenen te gooien of achter een paardewagen te hangen en zo dartelde je naar school. 34

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 34