lange tijd in de Kerkbuurt gewoond. Het is het huis naast de voormalige pastorie (nu Buurtweg no. 15). Er was toen geen straat maar een straatpadje. Het huis is vorig jaar gerestaureerd en er woont nu een achterkleindochter. M'n grootvader was melkboer en peterolieboerHij ging een paar keer in de week met een duw- wagentje langs de huizen. M'n grootmoeder heb ik ook nog gekend. In hetzelfde huis was een winkeldaar weet ik nog van. Er was een weegschaal met grote koperen schalenwant ze verkochten ook grutterswaren. Er waren toen veel winkels in het dorp. Een gedeelte van het huis werd "de bakkerij" genoemd, want vóór m'n grootouders er woonden was er 'n bakkerij. Putterzie Groene Valck no. 8 R.C.) Op latere leeftijd ging m'n grootvader op de Julianaweg wonen. Het huis stond op de plaats waar nu de werkplaats van Pepping is en is gesloopt. M'n grootouders kregen twaalf kinderen en m'n vader, Jan Blokker geboren in 1881 was de oudste. M'n vader trouwde in 1908 met Grietje Speelman. Na hun trouwen gingen ze aan de Westerweg wonen (nu no. 38). Ze kregen zeven kinderen, zes zoons en één dochter. Ik ben de oudste, geboren in 1908. M'n vader werkte eerst bij 't bollenbedrijf van Van 't Hof en Blokker. Later is dit bedrijf naar Limmen verhuisd. M'n vader heeft een gedeelte van het land overgenomen en is voor zichzelf begonnen. Bat was toen 'n hele stap. Hij had een geldschieter nodig. M'n vader had ook verschillende stukjes land gehuurd, onder andere in de Boekelermeer Ze zeggen als je oud wordt weet je de oudste dingen het best maar mijn herin neringen gaan niet zover. Ik ging naar school in 't gebouw dat later 't gemeen tehuis is geworden. Er waren twee meestersmeester Be Boer en meester Smit. Er waren ook maar twee lokalen. Toen ik van school kwam ging ik meteen bij m'n vader aan 't werk, al doende leerde je dan het vak. Ik ben ook naar de avondschool geweest. Er was een klas voor tuinders. Meester Bosman gaf les en Cor Koppes en Piet Nederveen zaten bij me in de klas. Ik had graag door willen leren. 31

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 31