hout Pieter Kruyenaar werd verhuurd hij Dirk Verduyn, van heden of tot Vrouwendagh (2 febr.) 1810voor ZO gulden uit de Arme kas erbij te geven. "Jan Gerbrands Leien bij Jaaob Krom, voor 48 gulden toe uyt de Armenkas tot Vrouwendagh 1810. Klaas Pz Kruyenaar bij Dirk Krom voor 75 gulden in 't jaar, alles voor zijn rekeninge als Klederen etc. Guurtje Schee bij Cornelis Modder voor Z5 stuyvers per week alles voor zijn rekening etc. Hendrik Schee bij Willem Gorter voor Z1 stuyvers in de week3 klederen etc voor Armenrekeningh3 en om met den 23 Nov. 1808 te beginnen Jan Schee3 bij Pieter Jansz Brasser voor 33 stuy vers per week alles voor zijn rekeningh. lp 17 PU had men dan geregeld3 het zal zeker de Schout niet ontgaan zijn dat dit van gevolgen zou kunnen hebben. De overheid wist, dat de maatregel bij de Armen was. Vaders verzet gegeven had. Op een navraag daarnaar kon de schout met een gerust Een geweten antwoorden dat het afzetten van Hoofden der Weeshuizen geen onaangenaam- 1 tot heden had veroorzaakt. i Jan Pp 15 augustus 1809 moesten maatregelen en voorzorgen genomen worden "bij 70 de aannadering van een vijandelijke maght". En moest een proclamatie aan het mal, Regthuys geaffigeerd (aangeplakt) worden om zich vrijwillig in 's Koningsdienst ir de te begeven. Op 25 augustus werden weer paarden en wagen "gequotiseerd" en de ver- aanwerving van vrijwilligers geregeld. De schout schreef aan de heren in ]<end, Alkmaar: "Wagens welke door ons des noods kunnen geleverd worden achtien en znder "het getal der Trekpaarden zes en dertig mnen sn 2 lijsten met namen van vrijwilligers zijn reeds onderweg, er staat niet bij ingen hoeveel het er zijn. Het was een arme tijd met veel werkloosheid. Het is niet ienst onmogelijk dat enigen zich gemeld hadden. 1, 20 26 September werd geinformeerd naar bergplaatsen van wapens en ammunitie, die "Pis niet onder s Rijks directe Administratie staan", zijn hier volgens de schout niet. 25

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 25