17 "toegebracht, waarvan ook het departement voordeel van zou kunnen "genieten (de slimmerik). ze^f "Deze plaats is zedert de laatste 30 jaren al in dezelve situatiën; "en staat of valt met de prijzen van de Kaas en Boter, meer echter "dadelijk hij lage prijzen tot een geheele ondergang als anderen, "omreden dat de hinnen-omslag en (polderlasten) tot behoud van de "landen aan de Langemeer henoodigd, zeer veel hooger zijn dan op de "naburige Plaatsen Men blijft echter steeds van gemeentewege doorgaan, om waar nodig, te klagen en te vechten voor verbetering van de positie. Zo ook op 14 juli 1808. De landdrost kwam in Beverwijk voor informatie. Schout Veer, zo werd besloten, moest daar heen om drie zaken mondeling te bepleiten, en wel deze: "1. om te Uitgeest over de Lagedijk na de Busch te mogen rijden, even en op dezelfde voet als die van Uitgeest over de water- keringen (=dijken) te Akersloot doen. (Dit betekende, dat men geen tol hoefde te betalen, op doorreis naar de Zaanstreek. "2. Permissie tot het leggen van een Schouw van de Schermerdijk op de Cogerpolderdijk, om daarover de Cogerpolderdijk langs te mogen gaan met paarden en rijtuig, tot in de Starnmeer, waardoor mede de toegang met rijtuig naar de Zaan in het vervolg gemakkelijk zou kunnen worden gemaakt. (Dit was van belang voor hen die in de Schermer woonden. "3. Dat vanwegens het Burou van expeditie voortaan wierd gezorgt, dat de missiven etc, van mijnheer de landdrost niet gelijk nu geschied te Limmen wierden afgegeven maar voortaan te Alkmaar.

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 17