SS-JARIG JUBILEUM S.V. MEERVOGELS '31. et een grote reünie viert sportvereniging Meervogels '31 in 1986 het SS-jarig bestaan van de voetbalclub. De club werd opgericht in de zomer van 1931 en in het bestuur nemen plaats: P. Betjes als voorzitter, P. Beers als secretarisP. Hollenberg als penningmeesterP. de Graaff en C. Schoon als commissarissen. Aan het einde van de Hoogegeest tegenover het bedrijf van de familie Kruijenaar werden de eerste wedstrijden gespeeld op een stuk land dat "haver de bantjes" heette. Niet lang hierna voetbalde men op een stuk land van de familie Meijne aan het begin van de HoogegeestVervolgens werd er enige tijd gespeeld aan het einde van de Buurtweg, waar thans de familie Schoon woont. Ook dit voetbalveld was maar tijdelijk en de vereniging verhuisde naar de overzijde, waar nu de wijk Binnengeest is gelegen. Het toenmalig R.K. kerkbestuur kocht dit land van de familie Kraakman en gaf het Meervogels in gebruik. Sedert 1975 is de vereniging gehuisvest op het gemeentelijk sportcomplex Cloppenburch aan de Boschweg. In 1936 werd de club voor de eerste maal kampioen. Kampioensjaren waren vervolgens1942, 1949, 1950, 1951, 1958, 1959 en 1986. Destijds werd de vereniging als R.K. sportvereniging opgericht. Niet-katho- lieken konden later ook bij de vereniging terecht, doch met toestemming van de pastoor en zonder stemrecht. In 1979, al meerdere jaren was van eerder genoemde bepaling geen sprake meer, werd Meervogels '31 een algemene sportvereniging Zitting in het huidige bestuur hebben: H. Kops als voorzitter, W. Veldt als secretaris, J. Veldt als penningmeester en als overige bestuursleden J. Putter, W. Putter. W. Lamberts, F. van Dijk, S. Woestenburg en R. v.d. Bovenkamp. W.G.M. Veldt Secretaris S.V. Meervogels '31 34

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 34