brandweermannen voor de eerste maal tot blussing werden geroepen en in 4 uren tijds de brand hebben geblust hoewel het perseel tot de grond toe afbrandde en door windstilte de naastbij staande percelen geen brandgevaar hadden te leiden." "In den morgen van den 30 ste november 1880 is de herberg van Cornelis Kos staande bij het Pontveer geheel afgebrand en heeft het blussen van het verbrande perceel en tot voorzorg voor de daar bij staande gebouwen, de brandweer tot 9 uur voor de middag dienst moeten doen. "In den middag van den 19 december 1880 werd van hier een hevige brand waar genomen in de Wouden en dat wel de noch voor weinige Jaren geleden nieuw ge bouwde boerenwoning van Klaas Akkerman werd door brand vernield, met alles wat daarin aanwezig was, het vee werd gelukkig gered, de eigenaar en zijn vrouw waren afwezig. De brandweer vertrok van hier den namiddag ten half twee uren en niet tegenstaande den verre afstand was de spuit in 2 uur tijds tot blussen gereed. 2 Spuiten van meer nabij gelegen plaatsen waren reeds aanwezig, namelijk die van Oost-Knollendam en van West-Graftdijk die echter nog des avonds huis waarts keerden en voor hunnen diensten werden bedankt. Aan de directeur van de brandweer van Oost-Knollendam, dien het eerst bij de brand tegenwoordig was geweest en het eerst water had gegeven is van wege de gemeente eene gravificatie van 25,toegekend, waarvan 12,50 is bij gedragen door de directie der brandwaarborg maatschappij gevestigd te Loenen aan de Vecht. Den volgende morgen des voormiddags ten halftien uur keerde onze brandweer ten leste weer huis- waards "Op de 2 April 1881 des avonds 9 uur werd de brandweer alhier geroepen door de brandroeper, als door het luiden der klok. In het noorden van hier was een brand uitgebroken twijfelachtig al of niet, binnen deze gemeente. Spoedig was de brandweer op weg, echter bij het pontveer komende verzekerden wij ons dat de 32

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 32