'ant Tijdelijk waren van deze dienst vrijgesteld: de of 1 de gemeente-ontvangerwanneer hij zitting heeft 2 degene wiens vrouw of bloedverwant tot in den tweede graad ernstig onge- nog steld of overleden zijn en waarvan de begravenis nog niet heeft plaatsge- den had, zullende van deze ongesteldheid desgevorderd een bewijs van een de geneeskundige overlegd moeten worden; Z diezelve ongesteld of onder geneeskundige behandeling zijn, van wien het desgevorderd een getuigschrift van een geneeskundige getoond moet worden; 4 de bewonerseigenaars of beheerders van het gebouw waar de brand ontstaat ving en van de gebouwen op minderen afstand dan ZO ellen van het zelve staande; in 5 die voor langer dan twee dagen de gemeente verlaat en daarvan persoonlijk \ze- aangifte heeft gedaan ter secretarie of bij een der hoofd commandeurs of idig Hoofdstuk 9 van de verordening gaat over "Belooningen en straffen": was "Aan hen die zich bij brand hebben onderscheiden kan op voordragt van Burge meester en Wethouders eene belooning worden toegekend" "Bij exercitie zullen de manschappen voor hunne dienst aanspraak kunnen maken op "eene beloning van 10 centswelke hun na afloop derzelve zal worden uitgereikt, "op vertoon van hunne brandpenning" Verder waren er de geldboetes zoals eerder vermeld. De hele verordening bevatte 42 artikelen en bleef tot 14 november 1928 van kracht. Toen werd de vrijwillige brandweer in Akersloot opgericht. Er zijn uit die tijd verslagen van branden die we u niet willen onthouden. "In den nacht van 20 op 21 Augustus 1880 ontstond er brand bij de Kastelein Cornelis Kleef van de herberg de Groene Valck(waartoe het vaste korps

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 31