lang dezelfde knecht gehad, hij kwam toen hij twaalf jaar was en moest nog melken leren. Soms moest ik z'n loon in centen uittellen, ik kon 't slecht missen. Ik heb ook nog een vrachtwagen gehad om kalven op te halen, maar dat beviel slecht. Eet kostte teveel tijd. Soms riep de boer die zelf zat te melken: "Het kalf staat vast. Er staat een pannetje melk bij. Voer je hem nog even voor je hem meeneemt?". Ik heb zelfs nog huizen gesloopt. De band die we vroeger met Akersloot hadden is er niet meer. De Woude ligt te afgelegen, maar we hebben een fijne familiekringDochter Guurtje woont met haar man in dezelfde boerderij waar wij gewoond hebben. We hebben vier kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Deze hoek grond heb ik van m'n vader gekocht en dit huisje hebben we met hulp van een timmerman zelf gebouwd. Het hout is van 'n noodwoning van een verbrande boerderij Ik verkoop nu nog vee op de markt als commissionair. Er zijn altijd schet sen bij. Die moeten precies kloppen. Alleen als de koeien voor de slacht zijn, is een schets niet nodig. Ook komt al dertig jaar lang de Raiffeisenbank (nu Rabobank) elke maandag bij ons in huis voor de klanten in de Woude. M'n vader is gestorven in 1958, m'n moeder in 1961. Hun graven liggen in Akerslootnaast die van onze zoons. Dieuwertje Dit is een land op zichzelf. Ik ben hier altijd heel tevreden geweest. Hendrik: In 1985 hebben we ons zestig-jarig huwelijksfeest gevierd. Een mens maakt goede en kwade tijden mee, maar als ik terugkijk heb ik een goed leven gehad. Verteld aan en opgetekend door Riet Clazing. 14

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 14