ren. 's Avonds gingen we met wat jongens kaarten: Jan Deylen, Jan Teeling en Piet Schouten. Toen we een jaar of achttien w&ren gingen we naar een danscursus in Limmen. Siem Admiraalde vader van Jan Admiraal,speelde viool en Rozemeyer de fietsenmaker van Uitgeest ,was dansmeester We hebben een tijd meegemaaktdat de vooruitgang enorm is toegeno men. Vroeger kwamen er bij ons maaiers uit Drente. Die werden 'poepen' genoemd. Het eerste jaar dat ik getrouwd was heb ik er nog één gehad. Ik sprak op de markt van Purmerend een flinke jonge kerel die wel wilde komen hooien. Toen hij zich hier buiten stond te wassen, zagen mijn vrouw en ik dat hij zes littekens van messteken had. 't Leek me een echte vechtersbaasHij sliep in dekoets achter de koestal. Hoewel 'poepen' vaak op zolder moesten slapen met wat stro en een koedek. Ik weet nog dat mijn vader de eerste maaimachine had. M'n vrouw, Ma ria Kuis, heb ik ontmoet toen ze met Mien Swart uit Heiloo logeerde bij ome Jan Swart aan 't Pont. Reinier Swart, die ook een kameraad van me was, vroeg me of ik meeging naar tante Grietje omdat daar meisjes logeerden. Dat ging in de regel zo. Ik heb 'n jaar of vier verkering gehad. Ik trouwde in 1932 in Castri- cum. We gingen in een auto naar 't stadhuisdat was een hele luxe in die tijd. Er was in Catricum een fietsenmaker die, als je ging trouwen en een nieuwe fiets kocht, gratis naar stadhuis en kerk reed. Hij had een mooie auto en maak te er wat versiering op. We gingen in de boerderij bij m'n ouders inwonen en heel kort daarna verhuisden m'n vader en moeder naar de Kerklaan. 't Land was toen nog van m'n grootvader en ik kreeg een-derde in pacht toen ik trouwde. Ik heb ook een stuk land gepacht bij de Uiterdijk toen de Uitgeesterweg er nog niet was. Later toen ik grond kwijtraakte door de aanleg van rijksweg 9 heb ik het aangevuld met land bij de NoordermolenDe koeien werden nog met de hand gemolken. De melkmachine kwam pas rond 196Q jammer dat ze die niet eerder hebben uitgevon den.

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 31