Cornelia (Kee) Megnedie toen 18 jaar was en ging op Starting wonen nu Sluiswegwaar de familie Swart woont. De familie Megne had op Starting drie boerderijen (nu Rood, Swart en Kaptein). Later zijn Johannes Kaptein en z'n vrouw overgestapt naar de Mariahoeve. M'n grootouders kregen vijf kinderen waarvan er drie jong zijn gestorven. Mijn vader, de oudsteis geboren in 1877 en een dochter Catharina geboren in 1882, Catharina leed aan toevallen, dat scheen vroeger niet genezen te kunnen worden. Toen m'n vader in 1903 trouwde met Maria van Diepen is m'n grootva der op de Kerklaan gaan wonen waar nu m'n broer Niek woont. M'n grootvader is lang rentenier geweest. Mijn ouders kregen tien kinderen: zes zonen en 4 doch ters. Drie van de kinderen zijn jong gestorvenIk was de oudste, geboren in 1908. Toen ik een jongen van een jaar of 16 was heb ik m'n grootvader vaak in de glazen wagen, dat is een kapwagen met glazen portieren, naar z'n familie in Rinnegom (bij Egmond) of Limmen gebrachtMet deze wagen reden we ook naar de kerk. Een hele wagen vol want we namen ook altijd de weduwe Schoon en Jaane en Piet Koppes mee. De paarden werden gestald in de schuur naast het huis waar broer Niek woont. Vroeger was er achter café de Vriendschap ook een stalhoude rij. Op het boerenbedrijf was er altijd veel werk, de kaas en de boter werden zelf gemaakt. Dat werd naar de markt gebrachtelke vrijdag was er kaas markt en zaterdag boter-en eierenmarkt. Dat waren de inkomsten. M'n grootvader en later m'n vader hebben 45 jaar lang een vaste arbeider gehad, dat was Piet Koppes. Toen ik trouwde was de man 73 jaar, maar hij kwam nog trouw alle dagen We konden niet buiten elkaar, vroeger waren de mensen meer één. M'n vader en moeder gingen twee keer per jaar, in het langst van de dagen, naar moeders fa milie in Spierdijk. Ze gingen met paard en kar, het was twee-en-een-half uur rijden. Als ze dan thuis kwamen stonden Piet en Jaane Koppes al bij het poor tje te kijken of de baas en z'n vrouw behouden thuis kwamen en ze vroegen hoe het met de familie was, want ze kenden de hele familie.

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 28