ie idel LOURENS VEER VERVOLG aar Frans voorbeeld moest er een Nationale Vergadering gekozen worden. Hiervoor was het nodig, dat er in de gemeentengrondvergaderingen' belegd werden, om afgevaardigden voor de districtsbijeenkomsten te kiezen, die in Beverwijk gehouden zouden worden. Beverwijk was de hoofdplaats van het District van de Noordzee No 7Op 2 maart 1797 's middags om 1 uur kwam men bijeen in de kerk van 't Gereformeerd Geloofsgenootschap' Lourens Veer werd gekozen als afgevaardigde hij mocht in het district zijn stem uitbrengen voor het samenstellen van de Nationale Vergadering Doch op 8 april kwamen er twee agenten uit Den Haag, die opdracht hadden te controleren of er onder de kiezers voor de grondvergaderingenzich ook onrechtmatigheden voordeden. Voor 13 april moest een lijst worden samenge steld, waarop geen kiezers mochten voorkomen die: 1. die voor geld meer stemmen kochten. 2. die voor 22 januari 1.1. niet voor enige vergadering waren opgeko men. 2. die zich zonder redenen, den dienst des Vaderlands of het dragen van wapenen onttrokken. De lijsten met kiezers bevatten, voor het dorp en Boekei 77 namen, de Woude 14 en Stierp 17, Starnmeer 9, Schermeer 17. Op 18 april kwam de goedgekeurde lijst van de agenten terug en een bijgevoegd formulier met beginsel verklaringwelke de stemgerechtigden moes ten tekenen "Ik verklaare mijne onveranderlijke afkeer van het Stadhouderlijk Bestuur, het Federalismusde Aristocratie en Regeeringsloosheid" Op 23 april 1798, tijdens de grondvergaderingwaar 48 stemgerechtig-

De Groene Valck - Akersloot | 1986 | | pagina 13