Het leidt geen twijfel of deze gebeurtenissen zijn nog lang in het geheugen van de dorpsbewoners blijven hangen.De gegevens ontbreken wanneer de bevol king van Akersloot weer wat op verhaal kwam. Op 9 oktober kwam er al een schrijven binnen van het Departementaal bestuur van Texel, dat vermeldde dat alle leveranties, arbeidskracht en schade voor of aan Hollandsche troepen verschaft of geleden volledig vergoed zouden worden. Lourens Veer stuurde op 17 oktober en in februari 1800 lijsten op waarin hij alle schade en onkosten vermeldde die in het dorp geleden waren. De lijst bevatte de volgende gegevensde werkdagen van paard-en-wagens en voerlui die dienst hadden gedaan, het aantal schulpschuiten en pramen met drie bemanningsleden20 paarden, 5 wagens en een chais die de Engelsen tij dens de aftocht nog geroofd hadden, geroofd stro, brandhout en verlichting die de Hollandsche troepen voor hun verblijf in de kerk en de huizen nodig hadden gehad etc. Maar ambtelijke molens draaien moeilijk en langzaam. L.Veer kreeg een schrijven waarin men voor al de schade en diensten een schriftelijke verklaring wilde. Helaas was hiervoor in de haast en verwarring van de inva sie geen tijd geweest. Hij memoreerde dat,de Commissaris van Oorlog,den heer Ritnerde aflevering van de 6 paard-en-wagens in het park van Alkmaar, zich nog zou herinneren. Ook attendeerde hij erop dat de vermiste paarden nog niet vergoed en de werkdagen nog niet afgerekend waren. Op 27 december kwam een schrijven uit Texel met de opdracht, allerlei gespecificeerde bijzonderheden te zenden over de vermiste paarden, voertuigen enz. Ook moesten sommige pas sen en bewijzen voor andere ondertekening opgestuurd worden. Op 31 december kreeg het gemeentebestuur van Akersloot het volgende bericht; 'geen bons, geen vergoeding Over de roverijen en afpersing van de Hollandsche soldaten kreeg men het volgende bericht; alle andere diensten of afpersingen door militairenzijn onafscheidelijke rampen die den oorlog vergezellenwelken den beste officier bijzonder voor of na eene actie niet in staat is geheel te kunnen beletten'

De Groene Valck - Akersloot | 1985 | | pagina 9