LOURENS VEER p 11 augustus 1799 werden, het was te voorzienwant de Russen en Engelsen naderden de kust van Noord-Hollandde gewapende Burgerwachten ontbonden. In het kasboek staat' 12-9-'99 aan J. van Beyerbergen voor vragt van de geweren f 12 Op 15 oktober 1799 werd de loting ingevoerd voor het "Bataafse Mobiele Burgercorps" voor ongehuwden van 18 tot 35 jaar. 8 dagen voor 22 oktober moest de uitslag der loting naar Haarlem gestuurd worden. Op de 22ste kwam er een dreigende brief, die Akersloot er op attent maaktedat er nog niets ontvangen was. Maarin Akersloot had men wel wat anders aan het hoofd'. In het Regt- huis hadden Engelse soldaten de boel op stelten gezet! Maar daarover later. Na verlening van uitstel werd op 10 december 1799 de registratie van alle mans personen boven de 18 jaar met aanmerkingen opgezonden. Voor Akersloot waren dat 202 personen. Er werd bij vermeld dat in Akersloot vanwege de onderlinge afstan den der wijken, niet tot de formatie van één compagnie kon worden overgegaan. Op 6 december 1800 verzond Lourens Veer een lijst met de namen van 67 'conscrip- te' zoals de dienstplichtigen dan heten. Op 29 december 1801 ontving men de volgende missive;Alle registraten voor de provisioneele burgermacht worden gehouden voor gecesseerdOpgehouden red.) En hier eindigt het relaas van onze Akersloter burgermacht, zij zal in de vorm van Schutterij blijven voortbestaan. In 1799 begon het te spannen, de Bataafse Republiek was in oorlog met Frankrijkdat onder leiding van Napoleon Bonaparte zijn buurlanden aanviel. Medio augustus 1799 gaf Generaal-Majoor van Zuulen van Ngeveldtvanuit zijn hoofdkwartier te Leiden, aan Beverwijk en omliggende municipaliteiten de op dracht, om zoveel mogelijk paard-en-wagens te Beverwijk gereed te houden.Hier mee kon men troepen naar de kust vervoeren, want men verwachtte een landing vanuit zee. Akersloot zond een lijst met de namen van 28 boeren op. 4

De Groene Valck - Akersloot | 1985 | | pagina 4