die vrouw moet altijd afdingen""En ja hoor 't kwam wel zo of, maar ik had er twee dubbeltjes bijgedaan dus betaalde ze toch de volle prijs". Zo verstreek de dag van een jongen van twaalf en 's avonds om 7 uur was zijn werkdag om en ging hij weer naar huis. Alle dagen van de week ook zondags. Maar hij deed het blij want hij had het niet slecht getroffen. Op een dag zei opie," Als je een keer 100 eieren op één dag hebt, krijg je een gulden". En ja hoor, op een goeie dag was het zover, trots liet hij opie de mand vol zien,"100! Tel ze maar na". "Nee hoortellen doe ik ze niet, ik ge loof je zo wel en hier is je gulden!" Steven was de koning te rijk, een zilve ren gulden, wat moesten die mensen rijk zijn! Maar och, aan die eieren werd niets verdiendeen ei leverde maar 1of 2 cent op, en het onderhoud aan de hokken, de verzorging van de eenden en kippen kostte heel wat. Het kwam dan ook zover dat het niet meer uit kon en de eenden en kippen van de hand werden gedaan Steven was geen eierboer meer, maar de gebroeders Dil hadden wel een ander baan tje voor hem, wat hem heel wat beter aan stond. Wordt vervolgd. Ansje van Elburg-ter Horst. IN MEMORIAM DOMINEE JOH. VAN MULLEM In januari is dominee Joh.van Mullem overledenhij was dominee in Aker sloot van 1935 tot 1942. Hij heeft altijd prettige herinneringen aan ons dorp gehad en ook de vereniging Oud-Akersloot droeg hij een warm hart toe. Vorig jaar kregen we nog een gift van 100,Ook heeft hij ons diverse boekjes gegeven. Deze boekjes handelen allen over de geschiedenis van Akerslootwant net als pastoor Van de Berg heeft hij voortdurend gegevens over de historie verzameld. Enige weken geleden kregen we bericht van zijn dochterdat sommige gegevens die hij over Akersloot had verzameld aan onze vereniging zouden worden gegeven. Een gebaar waar we heel blij mee zijn. In deze "Groene Valck" willen beginnen met het afdrukken van één van zijn boekjes. De redactie 36

De Groene Valck - Akersloot | 1985 | | pagina 36