HET LEVENSVERHAAL VAN PIET KERSSENS Piet Kerssensjong van geest door een grote belangstelling voor zijn omgeving en zijn geliefd Akersloot."Ik kom tijd te kort"zegt hij, hoe kan het ook anders als je die belang stelling omzet in daden. Mijn grootvader was Hendrik Kerssens, een avontuurlijk man. Voor hij getrouwd was ging hij als militair naar België en vocht in en bij de citadel van Antwerpen in 1830. Nederland was toen grotendeels protestant en België katholiek. België wilde onafhankelijk van Nederland zijn. Frankrijk steunde België In 1832 verloor Nederland de strijd en moest de af tocht blazen. Dit was de tiendaagse veldtocht. Mijn grootva der kreeg een erekruis onder Willem IOvergrootvader Hendrik werd veeboer in Assendelft en trouwde met Anna Koning (geboren 1817een levens lustig vrouwtje, heb ik van mijn vader gehoord. Op de trouwacte staat: "Karstens ook wel Kerssens"Het echtpaar kreeg zeven zonen en drie dochters. M'n grootva der, Pietergeboren in 1840 was de oudste. In Assendelft hadden ze in die tijd veel wateroverlaster was nog geen dijk. Het IJ stroomde tot Beverwijk aan toe. De Zuiderzee stond ermee in verbin ding en er was eb en vloed. Om de winter door te komen hadden mijn grootouders een weverij. Ze weefden in een groot vertrek achter de kamer. Ze waren thuiswe vers,die zeildoek weefden. Op zaterdag liepen ze met hun rol zeil op de rug naar Zijpestein in Krommenie (de oorspronkelijke eigenaar van de Lum) en dan kregen ze uitbetaald naar de lengte die ze hadden geweven. Toen mijn grootvader overleedtrouwde Anna Koning met de knecht Tambach en kreeg nog 'n zoon. M'n overgrootmoeder stierf in 1909. Door de wateroverlast 24

De Groene Valck - Akersloot | 1985 | | pagina 24