klaringen uitbreiden en uitleggen. Zij wil dat de langstlevende van de voogden van de voorzegde Camers gehouden zal zijn een ander bequaam persoon in de eerstoverledens plaats aan te stel len maar geen tijd had uitgedrukt binnen de welke zulks zou moeten geschieden. Om nu onenigheiddie bij het sterven van de opzienders voorvallenwil en be geert Dieuwertge Gerrits bij deze, dat de langstlevende van de opzienders en voogden gehouden zal zijn binnen een maand na des eerstaflijvige dood, een ander bequaam persoon in zijn plaats aan te stellen. Zij wil en begeert ook dat in de voorzegde 'Camers' niet anders dan vrouwspersonen plaats is gegund. Dat de opzienders macht en autoriteit zullen hebben om enige ongeregeldheid van de bewoonsters't zij van samen kijven, twisten of andere onbehoorlijk heden te doen plegen, elk van hen uit de woningen te zetten, 't Zij voor altijd of voor zes weken naar gelegendheidof hen daarover te vermanen of te bestraf fen. En zo de bewoners na vriendelijke vermaning niet en willen onderwerpen of verbeteringe te doen, zo zullen de voogden zonder dissimulatie oneerlijk heid) of faveur genegenheidgehouden zijn de gemelde bewoonster voor zes weken of langer of minder of voor altijd uit de 'Camerste zetten en te hou den. Alles tot beoordeling van de voogden of opzienders en na dat zij de ge vallen foulten gebreken zullen achten zwaar en groot te zijn. Uit het kapitaal van vier honderd gulden zullen de opzienders een gratuiteyt geschenk hebben en genieten, jaarlijks vier gulden, als elk van hen twee gulden. Voorts zullen de bewoonsters van de drie 'Camers' samen jaar lijks op de vier Hoogtijden tot recreatie uit de rente uitgekeerd krijgen de somme van 25 stuivers voor wittebroodmakende jaarlijks vijf gulden. Nog zullen de opzienders uit de rente uitkeren de somme van vijf gul den en wat rest van de gemelde rente die jaarlijks boven de veertien gulden zal uitkomen, alle jaren omtrent Karsmisse aan de gemene armen van Akersloot uit te delen. Dit zeide en verklaarde Dieuwertge Gerrits, haar ernstige wille en begeerte te zijn, die zij na haar dood achtervolgd wil hebben en stadt (plaats) te 17

De Groene Valck - Akersloot | 1985 | | pagina 17