kaas of anderzinszulks naar oordeel van de opzienders. De vierhonderd gulden moeten op rente worden uitgezet tot verschaf van aalmissen welke de opzienders van de te maken armen-camers" beheren en gebruiken. Voorts willen en begeren Aeriaentge en Dieuwertgedat de erfgenamen dit alles zullen nakomen, zonder dat zij opening van zaken mogen verzoeken, maar dat de opzienders en voogden daarin geloven en vertrouwen. Mochten zij daar tegen reclameren of pogen te doen met woorden of werken, dan zullen zij verstoken blijven van hun erfdeel het welk dan zal gaan tot voordeel van de andere erfgenamendie deze haar testamente goedwillig nakomen en verwerven daarmede tevreden houden. Dit alles willen en begeren zij testatricen na haar dood te doen plaats grijpenMochten enige gebruiken in deze vereist ontbreken dan vragen zij daar voor te worden geëxcuseerd. Aldus gedaan ten huize van de Edele Here Mr. Cle ment Boen, aan de Zuidzijde van de Langestraat. In presentie van Mr. Clement Boen, Andries Heemskerk en Notaris H.J. van der Lijn. Gaan wij verder in de tijd, dan zien we Dieuwertge Gerrits wederom bij de notaris op bezoek. In dit geval echter alleen want haar zuster is in middels overleden. Het is dan om- en we gebruiken de stijl uit die tijd.- In de jaere van der Geboortenisse desselfs ons Heeren ende Salichmaecker Jesu Christie Sesthienhondert ende achtendartich. In de seste Indictieop de vier de dach des maents Septembrissmorgens de clocke omtrent thien uren. Regie- rende de alderdoor luchtichste ende Hoochgeboorenste Prince, ende heere Ferdi- nandusbij der gratie Goodtsde derde Roomsche Kaysre van dier naame. Int tweede jaare van Sijnre Majesteits Electie. Dieuwertge is nog steeds in gezonde lijve, redenen, memorie enz. Zij verklaart voor bovengemelde notaris dat: de drie Camers vermeld in haar testament van 23-8-1636 welke zij samen met haar zuster maakte voltrokken en getimmerd zijn. En Willende, nopende de bewoning en bestuur der voorzegde Camers enige ver- 16

De Groene Valck - Akersloot | 1985 | | pagina 16