oudste broer Piet volwassen was, kon hij een boerderij huren op Groot-Dorregeest in 't Dielofsmeervan de gebroeders Cornelisse, (dat waren drie vrijgezellen) Nadat de laatste van de gebroeders overleden was heeft m'n broer de boerderij gekocht. Hij woont er nu nog. Broer Jaap trouwde eerder dan ik. Hij ging op de Startingerweg wonen en kreeg de Krocht en de Dijk. Hij had ook een eierenzaak. Boter, kaas en eieren kun je wel zeggen. Wim ging eerst bij zwager Jan Buur in Uitgeest werken en werd later melkboerZeven zussen zijn getrouwdtwee zijn er zuster geworden.M'n vrouw Annie v.Langen heb ik leren kennen toen ze kwam te lo geren bij Kees Rood. Ze is de dochter van Arie van Langen en Antje Dekker uit de HeerhugowaardIk was 29 toen we trouwden en toen was ik aan de beurt om'de..boer derij van m'n vader te huren, samen met m'n broer Jan. Jan in de voorkamer en in in de achterkamer tegen de koeienstal. Mijn vader en moeder gingen in het dorp wonen, aan de Julianaweg in het huis waar nu Jaap Ton woont. Ze hebben er 17 jaar gewoond. Mijn vader stierf in 1965 en mijn moeder in 1969. Lange tijd boer den m'n broer Jan en ik samen. Veel werk, maar van huis uit hebben we geleerd vroeg beginnen en op tijd stoppen. Om kwart voor zes waren we al aan het werk. In 1948 kochten we een bandenwagen met veelading en later een trekker als eerste in het dorp. Met paard en wagen rijden is veel mooier dan met een trekker. Toen ik pas een trekker had zei ik: Ho", als ik moest remmen, maar 't wende gauw. Als de trekker was vastgelopen was er geen andere trekker om hem op te trekken, ik ben wel: eens met een dommekracht en een paar balken naar de Kleine polder ge lopen. Jaap zei: Ik moet zo'n ding nooit hebben". Later zag mijn vader een hooiblazer op een tentoonstellingHij zei: "Die moet je kopen, ik wou dat ik vijftig jaar later had geleefd" Negen jaar lang hebben we met twee gezinnen in de boerderij gewoond. Toen mijn gezin te groot werd, heeft mijn broer Jan in 1954 een nieuw huis aan de overkant laten zetten. Wim van Vliet heeft elf jaar bij ons gewerkt, hij was hier al toen we gingen trouwen. Er zijn hier elf kinderen geboren-, zes zonen en vijf dochters. Tien van onze kinderen zijn inmiddels getrouwd. In 1956 toen z'n 38

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 38