Van Voorst tot Voorst. Hij moest die grond in cultuur brengen en heeft er aard appelen verbouwd. Zo is hij van boerenknecht, boer geworden. Later kwam m'n grootvader op een landbouwbedrijf in de Houtrakpolder te recht. Hij trouwde met Antje Boer uit Beverwijk. Er werden twee zoons en een dochter geboren-, Jaap, Willem en Lies. Willem was m'n vader, geboren en 1876. Mijn vader Willem hield veel van koeien,als jonaen heeft hij altijd twee koeien gehoed op de dijk. Jaap was sterk, die werkte op het landbouwbedrijfmijn vader was niet zo sterk, die kon wel koeien hoeden. Jaap trouwde mei- Berta Vink en bleef in de Houtrakpolder wonen. Hij is niet ouder geworden dan 40. Na zijn overlijden trouwde Berta met een boerenknecht. In 1899 kocht mijn vader deze boerderij op Starting voor 600,met een half bunder land erbij. Hij kocht het van Willem Kugs familie van Pep ping). Mijn grootmoeder wilde er eerst niet in. Ze kwam van een nieuw bedrijf en deze boerderij was oud. In één van de hanebalken stond het jaartal 1421 ge teerd. Aan het dak kon je zien dat de boerderij vergroot was. De stenen aan de achterkant waren uit de 17e eeuw. Bij de verbouwing van vorig jaar zijn ze verloren gegaan. Mijn grootmoeder liet speciaal voor het huisbezoek van de pastoor een voordeur in de boerderij maken. Mijn vader was dus 25 toen hij in Akersloot kwam wonen. Hij ontmoette mijn moeder, Hilletje Kraakman, op de Krocht, vlak bij de Buurt (waar nu Poland woont). De Krocht hoort bij deze boerderijMijn vader zat daar te melkenmijn moeder haalde gist bij de bakker en zo zijn ze met elkaar in kennis gekomen. Mijn moeder is in 1882 op de boerderij ..van Sandergeboren aan de Buurtweg Dat was toen de boerderij van Kraakman. Mijn vader en moeder trouwden in 1904 en vertrokken naar de Heerhugo- waard. Ze huurden daar een boerderij aan de Middelweg(de derde van links". Ze hebben daar tien jaar gewoond. In 1914 kwam m'n vader weer hier te wonen Mijn grootvader ging toen stil leven in Velsen-DriehuisIk kan 't me nog in denken dat ik daar een keer kwam dat hij ziek was. 34

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 34