lige abdij in het Zwarte Woud. Hij werd liefdevol opgenomen en in het ziekenhuis van het klooster verpleegd. Daar kwam hij tot inkeer. Door bemiddeling van de bisschop van Freiburg werd hij door de Paus van de excommunicatie ontslagen. Zijn zuster Gisela was inmiddels naar Leeuwehorst teruggekeerd en hij zelf trad als kloosterling in het klooster van Allerheiligenwaar hij als een boedvaardige op hoge leeftijd stierf. Zijn goederen had hij geschonken aan de Proostdij van Sint Maarten te Utrecht. "De kronijck eindigt de legende met de woorden: "Got gheve here Florens het hemerike ende nu met hem al die ghelikeamen" (Aldus het verhaal van pastoor Wils. Het isdenken wij, nodig hierbij aan te tekenen, dat aan dit verhaal weinig tot geen historische waarde moet worden gehecht, en totaal is ontsproten aan de fantasie van pastoor Wils.Red) Gaan we verder met het verhaal van pastoor Van den Berg "Voordat Akersloot was opgegaan tot zijn hoogste bloei, was hetadellijk geslacht van Boekei evenals dat van Akersloot uitgestorven. Pastoor gewaagt zelfs zoals wij hebben kunnen lezen, van de 11e eeuw, wat volgens eerdere gege vens jaartallen te vroeg zou zijn. Voor het jaar 1280 schijnt het geslacht te hebben opgehouden. Dan wordt de dijk, die van Lamoor, dwars door de moerassen bosschen en vennen naar Heiloo looptaangelegd met goedkeuring van de graaf van Holland, Floris Vdoor welke waterkering meer vruchtbaar land werd uitge wonnen voor akkerbouw. Geen woord wordt er in dit manifest1280, saturdag na vrouw-assumptiedaghantvest van de Boekelerdijk, gerept van de edelen van A- kersloot noch van Boekei. Na bijna 60 jaar duikt de naam Boekei nog eens zeer bescheiden op uit de stroom der vergetelheid en wel op 8 december van het jaar 1339, als graaf Willem III aan zijn hofbeambte en bottelierJan van Heemstede de visscherij weggeeft in de BoekelersluisHet Boekeler stamhuis stond leeg en ging ten gronde. Terwijl de daken vervielen en de muren begonnen af te brok- 31

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 31