priester van de Sint Jacobuskerk uit die dagen is niet bekend Eerst in 1291 zal de naam van den pastoor heer Theodrick naar voren komen. Maar reeds eeuwen was de kerk van Akersloot de plaats waar de'huisluyden' van Boekei, Lamoor en Akersloot zich één voelden Ook Lamoor vormde een eigen dorpje of een gehucht in die dagen, even als "De Hoorne" 't Schouw) waar de haven en het marktveld van Akersloot waren gelegen. De Hoorne lag in de nabijheid van een eindeloze watervlakte van brak water, onmiddelijk en vrij met de zee verbondenIn Lamoor stona een van vissers en akkerliedenwoningen langs de oever van de Schermeergedeeltelijk langs de Hoge-Oosterweg en verderop langs de Munnickenlaan of Lamoorselaan die naar de Wester-Hogedijk leidde Als op 8 oktober 1573, bij het opbreken van her Alkmaars beleg, Pie- ter van der Hoef met zijn jspaanse vendel over Boekei, Lamoor, Hoorne en A- kersloot naar Wormer trekt, en door brandstichting en plundering deze huizen groeperingen verwoestzullen er zoveel funderingen in de grond blijven zit ten, dat men na herbouw van deze gehuchten nog eeuwen lang tijdens opgravin gen deze fundamenten tegen zal komen. Dit is dan ook de reden geweest, dat pastoor Wils meende dat het kasteel van Boekei in Lamoor zou hebben kunnen staan. Van opgravingen in de Boekelermeer is niets bekend. Deze zullen wel hebben plaatsgevonden in 1580 bij de aanleg van de dijk van die polder, die echter niet de fundamenten van het kasteel snijdt. Toen pastoor Wils in 1931 reeds een poging deed, geheel op zichzelf aangewezen, om een parochieblad op te richten, wat helaas maar een paar maanden bleef leven, gaf hij bij wijze van feuilletoneen ridderverhaal over Lamoor, vol romantiekdat tevens een aanduiding geeft over het uitsterven van het adelijk geslacht van Boekei. Een speelse fantasie! Waarschijnlijk is het geslacht van Boekei al in 1245 uitgestorven. Zoals wij al eerder konden lezen, bij de dood van de 3 leden van dat huis op 22 augustus en 27 december van dat jaar. Het zou echter een gemis zijn hier niet te vermelden wat pastoor Wils in: "Ons Parochieblad" jaargang 1 no 8 en 9 1934 daarover schrijft-,

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 27