4 katholieke en 2 protestante nóLaUélenp de katholieken waren Cornelis Dekker, H.v.WeteringenP.v.d.Velden en JKapte inde protestanten waren, Arent Rouke- ma.en Hendrik Leek. De volgende dag ging de commissie al naar Alkmaar, om de president burgemeester op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen in AkerslootMen was in Alkmaar echter met de gang van zaken in Akersloot niet zo ingenomen en er werd voorzichtig gewaarschuwd als ze het gezag omver wilden werpen, dit voor hun eigen verantwoording was. Op 2 februari werd aan de burgerij meegedeelddat er een grote burger vergadering in de kerk zou zijn. De kerk was de enige plaats waar zoveel men sen ondergebracht konden worden. Het eerste wat deze. burgercommissie deed, was de Schout en Schepenen ontslaan van hun eed 'op welk rapportf over de opzegging der Ambachtsheren te Alkmaar) door de Bur- 'geren gezamelijk is geresolveerdnadat de commissie voor hun verrigte was 'bedankt om alle aanstellingen van wegen Burgemeesteren der Stad Alkmaar als 'Ambagts Heeren van Akersloot ten opzigten der regeeringh alhier gedaan te 'houden voor vervallenalsmede die waaromtrend genoemde Burgemeesteren als 'Ambagts Heeren hunne approbatie hadden verleendWelke resolutie de present 'zijnde regeerings persoonen is gecommuniceerddie daar alle hebben gedecla- reerdniet van intentie te zijn om zig tegen den wil der Burgeren te verzet- ten 'Waarop zij alle uijt den Eed door haar gedaan zijn ontslagen. Cornelis Dekker, de vrachtschipper aan 't Stettrad op als voorman van de Burgercommissie. Hij stelde de burgers voor om zelf een Schout te kiezen. Deze zou echter de recognities die de Schout tot dan toe aan Alkmaar betaald had, aan de dorpsarmen moeten uitkerenwant persoonlijk gewin was uit den boze. Zo werd er gestemd, eii wonderlijk spel van mensenkinderen, allen kozen voor de afgezette heer Veer. Toen hem de uitslag bekend werd gemaaktaanvaardde hij zijn vernieuwde tun'.Lies als voorheen. Hendrik van Weteringende barbier en medicijn- 6

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 6