De melk gii'ig met de motorboot naar Limmen. De sche pen werden in de sluis geschut en wij lagen daardoor te schudden in bed. De boeren van de Limnerpolder moesten de sluis en sluiswachter betalen en toen ze dat niet meer kondeiï opbrengen, en het vrachtverkeer op de wegen toenam, verdween de sluis1955De melk ging later met de vrachtauto naar Velsen en ik mocht wel eens meerijden als ik uit school kwam. Ons erf werd vroeger vaak gebruikt als opslag plaats. De stenen voor de Limmer kerk hebben er ook gestaan en vaten olie, enz. In 1908 verbrandde de bakkerij en het huis, de oorzaak was onbekend. Mis schien dat iemand met een pijp bij het hooi had ge staan. Tk weet nog var de brand, ik was toen op school en werd door oom en tante Kees Zoon en Afra Zijp uit: school gehaald. Daar heb ik toen een tijd je gewoond. Er is toen in dat zelfde jaar op dezelf de plaats, weer een bakkerij gebouwd, waar na mijn broer Jan en zijn zoor Johan, nu Aad bakker is. Jo- han woont nu nog naast de bakkerij en hetzelfde huls. Ik wou dolgraag juffrouw worden en kon goed leren. Er werd bij meester Sernee geïnformeerd en die vond dat ik daar wel geschikt voor was, ik was geen kind om uit werken te gaan. We gingen, toen ik elt was, kennismaken op de school in Bergen, met de kapwagen van ome Jan Balvers en tante Aagt een zuster van mijn vader van Starting. Moeder (Maria Zoon)ging ook mee. Daar kreeg je een hele lijst van alles wat je mee moest nemen van alles zes stuks), en ook hoe de con dities waren met betalen. Toen werd vertelddat .ik wees was, mocht voor mij 100,per jaar worden betaald en plaats van f 150,--. Zo kwam ik dus bij de zusters Ursulinen in Bergen terecht. Je mocht al- 38

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 38