deze mensen een beetje met rust te laten, ze waren zo slecht nog niet: Een andere buurt was het Stetaan de haven van het dorp. Geen haven kwartier zoals men van een haven zou verwachten, geen café's met een pronte kas teleinse achter de tap, waar men zich bij muziek en drank kan vermaken, ook geen winkels voor scheepsbenodigdheden of drukte van aan- en afrijdend vrachtverkeer voor het laden en lossen van de boten. Nee niets van dit alles, alleen een ze vental kleine huisjes. Het was er niet zo slecht als elders in de gemeentemaar de dagloner wist dat hij in de zomer de schuld moest afbetalen die in de winter gemaakt wasen dat ging zo jaar na jaar. Eigenlijk was het wel om moedeloos van te worden, maar men zocht kracht en steun bij elkaar en de verpaupering werkte niet zover door dat men geheel afstompte Enige malen per jaar was er een feest, in februari was het b.v.Ikkie fikkie tooi 'Ikkie, fikkie too moe mag ik een bosje stro, moe mag ik een bosje tarwe, dan kan ik het vanavond verwarmen De jeugd verzamelde dan grote hoeveelheden hout, stro en ander brand baar materiaalSoms kregen ze wat centen, daar kochten ze dan petroleum van. Iedere buurt had dan z'n bekum en op de avond van 24 februari werd al het ver zamelde verbrand.Daar gingen soms hele veldslagen aan vooraf, want de ene buurt roofde van de brandstapels van de andere buurt. Ook in de omliggende plaatsen werd dit feest gevierd, maar in de 2e wereldoorlog is dit volksgebruik verloren gegaan. Een ander feest was de jaarlijkse kermis, die op de 2e zondag in augustus begon en drie dagen lang duurde. In de café 's kon je dan dansen op muziek van een viool en piano of van een harmonica en piano, 's Avonds kon je 'dubbeltjes dansen'de heren betaalden dan bij iedere dans een dubbeltje aan de muzikanten. Voor de kinderen waren er draaimolens e.d. De jaarlijks te rugkerende harddraverijen en ringsteken gaf voor iedereen verpozing Die werden op de Kerklaan gehoudentussen de Wilhelminaweg en de Meerweg. 28

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 28