Eindelijk kan Pastoor zijn plan uitvoerenen, de school werd met twee lokalen vergroot Als ik eeiiige verbetering aan de schoolwoning vroeg en ten antwoord kreeg: "Nu rog niet", kon ik er vast op rekenen, dat de Pastoor het volgende jaar zelf op een goede dag met de boodschap kwam "Meester het gebeurP volgen de week". Goed dat ik op tijd zweeg, want elke redelijk verzochte verbetering werd rogaal op zijn tijd uityevoerd Nu was mijn salaris, gezien mijn groot gezin, niet groot, en daarom pleit het ten zeerste voor den Pastoor dat, toen mijn vrouw drie maanden lang ernstig ziek was geweest, de doktersrekening door hem betaald werd, en tevens een verhooging van salaris volgde. In de laatste jaren van zijn herderschapkwam onder de bepaalde voorwaarden de boerderij in de Schermeer aan de kerk, ene bezittingdie ver scheidene jaren, ruime baten afwierp, maar later een kou-kindje bleek te zijn. Nog een kleine aanvulling volge hier: In Noord-Awerika had Pastoor Foppebe halve Indianen, ook een klein aantal Ieren onder zijn parochianen. Nu zijn Ieren liefhebbers van een borrel, daar wisten de Priesters een middel op. Ze wisten gewoonlijk een Ier te bewegen eene belofte af te leggen van een geheel jaar onthouding. Zo'n belofte werd trouw nagekomen, maar 't jaar was nauwelijks om, of elke Ier trachtte zijn tekortkoming ruimschoots in te halen, tot een nieuwe belofte volgde. "De Well meester"zei Pastoor in de eerste maanden van zijn herdersambt hier"dat wil ik hier ook gedaan zien te krijgen, en de kin deren bij hunne eerste H.Communie ook doen beloven, een jaar lang van bier of andere spiritualiën af te blijven""Pastoor" antwoordde ik, "wacht u eerst de kermis eens af, dan kunt u alles beter overzien"Maar er kwam niets van, want enige dagen na dit gesprek klaagde Pastoor over slapeloosheid en men had hem aangeraden 's avonds een slaapmutsje te nemen. Daarmee was ik het gloeiend eens en raadde hem cognac met drie sterretjes aan. Die raad werd opgevolgdheel wat avonden ging ik mijn slaapmutsje halen. Langzamerhand sleet dit uit, of de sla peloosheid over was of de cognac te veel op liep, bleef mij onbekendmaar het

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 11