MEMOIRES VAN MEESTER JOÉS SERNEE (Vervolg) 2MMas de herfst in het land; van het vele fruit in den overtuin Kreeg meester ook zijn deel. Onder het motto: een klein winstje, een zoet winstje had pastoor heel wat Ant.werpsche loten .Hij deed zo: na de jaarlijksche uitloting kocht hij, na de gedaalde koers een heel aantal loten, tegen de tijd der trek king en de koers steeg, werden de loten verkocht, en de pastoor streek de winst op. Pastoor drong er op, dat ik het ook zou doen. Fiat, ik kon er één kopen. Er is geducht de klad in gekomen, en was de rente voorheen 1,23 per jaar, nu is ze gedaald tot 0,11 per jaar. Na Pastoor Muller volgde Pastoor Foppe. Pastoor Foppe Deze was jaren missionaris in het indianen gebied van Noord-Amerika geweest, en zag zich om gezondheids redenen verplicht te repatrieerenHij werd nu huisgenoot bij zijn oud-pastoor, nu Mgr Battemanne. Na een klein half jaar volgde de benoeming te Akerslootene promotie die heel wat gemor wekte hij de kapelaanswier klas op ene benoeming hoopte. Zij meende, dat Pastoor zoo weinig verdienste voor het Bisdom had, wat een waarheid kan bevatten, maar in dit geval, Rome had nu wel niet, maar toch Haar lem had gesproken en daarmee uit. Van een indianen gebied naar Akerslooteen groot verschilmaar Pas toor wist zich spoedig aan te passen. 't Was een zeer kalme man, met weinig eischen, maar zijn woordbleef zijn woord, daarvan week hij nooit af. Hij vond de school geen ideale stichting maar de eerste jaren eischten het stiefmoederlijk behandelde orgel en de deso late toestand van kerkdak en goten,een paar duizend gulden. Nu bleek dat zijn voorganger, die de kerkeschuld van ruim 20.000 tot f 1200.had weten te d im.i.nveereneen fout had- gemaakt, dat de wijsheid de zuinigheid had bedrogen. 10

De Groene Valck - Akersloot | 1984 | | pagina 10