Een neqental jaren werkte ik daardoor alleen wet vrouwelijk perso neel, en het zij hier tot ere gezegd, de dames werkten zonder onderscheidmet liefde en toewijdingen de resultaten van het onderwijs waren heel bevredigend. Ik vroeg in 1928 mijn ontslag, wat mij werd verleend. Verontschuldiging over verhouding met de pastoors: Karakter van pastoor MULLER Voorop gestelddat ikzelf met tal van menschelijke gebreken behept ben, en ook iedere priester onmiddelli jk zal toegeven geen engel te zijn, en critiek in de ze verre van mij is, durf ik 't wagen mijne verhouding en ondervinding als hoofd der schoolf-ten opzichte van de respectievelijke pastoors te schetsen. Pastoor Muller leerde ik spoedig kennen als een leeuw op de preek stoel, maar als een lam in de biechtstoel. Ook in het dagelijks leven; soms kon deze herder te keer gaan en driftig worden als je welstedan weer was hij zoo meegaand en goed, dat men zich afvroeg, is dat nu dezelfde man? B.v. de pastoor stond er op, dat ik hem op zijn wandelingen veel vergezeldeHadden wij nu hier of daar eenen visite gemaakt, en vergat ik stadsgewoontehet poortje te slui ten, dan hief pastoor zijn stok op tegen me, en ging aan, of ik een grote fout gemaakt had. Dikwijls keek ik behoedzaam rond of iemand die schrobbering ook ge hoord had. Vele avonden schaakten wij. Nu was ik sterker in dat spel dan de pastoor. Verloor hij dan werd hij zenuwachtig en lastig, gevolg: den morgen daarop visite van een der dienstbodendie me een standje maakte en de welge meende raad gaf, de pastoor meer te laten winnen. Al zijn nu pastoorsmeiden zooals ik meen, op een aparten dag door O.L.Heer geschapentoch volgde ik de raad op. Een ander staaltje: 's Avonds rookten we gezellig onze lange goudsche. Wat hoogst zelden gebeurde, de pastoor was naar zijn familie in A'dam geweest, en presenteerde me 's avonds een sigaar; ik prefereerde de pijp; woest werden de sigaren in een lessenaar gesmeten, (vervolg op blz 27)

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 25