De telefoonverbindingen waren verbroken en mijn neef was zo ongerust over wat er in Alkmaar gebeurde dat hij uit het sanatorium gevlucht is. Hij heeft nog een jaar thuis moeten kuren. Gelukkig is alles goed gekomenIk kwam door de drukte soms in geen zes weken thuis in AkerslootIn 1949 werd het huis op de Pontweg verbouwder werden twee woongedeeltes van gemaakt. In 1950 ben ik drie weken thuis geweest om voor m'n moeder te zorgen die toen stierf en in 1957 kwam ik thuis om m'n vader in zijn laatste uren bij te staan. In 1957 werd het cafébedrijf verhuurd omdat mijn neef en nicht het niet meer konden vol brengen. Het café-leven is een zwaar leven. Ik heb toen nog acht jaar als buf fetjuffrouw bij Vroom en Dreesmann gewerkt. Ik had daar de leiding, dat was naar m'n hand. In 1971 stierf m'n broer Corgehuwd met Dieuwertje Bak. Er waren geen kinderen en daardoor ben ik de enige overlevende van het geslacht Oly, gerekend vanaf mijn grootvader. Toen ik 64 was kwam ik, zij het met gemengde gevoelens weer naar ons huis op de Pontweg in AkerslootNu ben ik hier gelukkig. M'n werkzamei leven ligt in Alkmaar, waar ik al m'n kennissen had en ook lid was van verschillende verenigingen. Onder andere ben ik mede-oprichtster en secre taresse van de zangvereniging "Zingen maakt Blij" (21 juli zelfs op T.V. R.C). Voor de oorlog verkocht ik al missiekalendersIk werd daarin gesti muleerd door mijn moeder, die zei:" Een moeder met een gezin kan zoiets niet doen". Ik verkoop ze nu nog. Ik ben nooit getrouwd, maar ieder mens heeft een opdracht in dit leven en ik kan zeggen"IK BEN EEN GELUKKIG MENS". Akerslootse met de Akersloters ik hoop nog verscheidene jaren. God geve het: En ik dank voor al het goede. Rectificatie vorige afleveringgrootmoeder is Guurtje Stierp i.p.v.Stierop. Klaas Oly Evertzoon was een neef van overgrootvaderovergrootvader Gerrit Oly was de enige zoon. EINDE Riet Clazing. 20

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 20