HET LEVENSVERHAAL VAN TRUUSOLY (Vervolg) n de vorige aflevering heeft u kunnen lezen hoe het kwam dat van elke ge neratie van het geslacht Olg maar één zoon overbleef Hier volgt het tweede gedeelte van het verhaal: Ik ben geboren in 1913 voor de eerste wereldoorlogMijn moeder wilde dat ik Truus genoemd werd in plaats van Guus, wat een echte familienaam was. Later bleek dat heel goed te zijn, omdat ik jaren met mijn nicht Guus samenwerkte. Toen ik zes was ging ik naar de JacobusschoolDe Geesterweg bestond toen nog niet en we liepen over het Kromme pad langs de "Oude Knegt" en dan naar de Voorweg. De Kerklaan heette toen de Voorweg en de Julianaweg de AchterwegDe Jacobusschool was vanouds een boerderij met daaraan een lokaal gebouwd. Meester Sernee woonde in de boerderijHij gaf met zijn dochterjuffrouw Serneeles op school. Ik was een vlugge leerling. Éénmaal ben ik uitgekozen om met het re geringsjubileum van Koninging Wilhelmina in 1923 de aubade mee te zingen. Mijn vriendinnen waren Marie Velzeboer Jansd.Corrie Terluin Willemsd en Jo Veldt. Mientje Koppes was mijn buurmeisje waar ik gezellige uurtjes mee gespeeld heb, wij waren graag met elkaar.Toen ik twaalf was kwam ik van school en bleef thuis want mijn vader en moeder wilden mij niet in betrekking laten gaan. Ik was lang voor mijn leeftijdleek daardoor ouder en mijn vader en moeder waren bang dat ik daardoor te zwaar werk moest doen. Mijn vader en moeder waren hard werkende mensen. Mijn moeder verstelde de kleren en zei:'t Oude moet het nieuwe verdie nen!" Elk dubbeltje werd omgekeerd voor 't werd uitgegeven. Mijn vader leerde fietsen toen hij 46 was en hij heeft er tot zijn dood toe plezier van gehad.Hij is één keer met een nat pak thuis gekomen omdat hij de Strammer in fietste Echt arm waren we niet omdat m'n ouders maar twee kinderen hadden, m'n broer Cor en ik. Ik paste soms op en hielp m'n vader en ook anderen bollen 12

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 12