Een jaar van ramp en rouw kwam in 1245 over het Huis te Boekei, want volgens de lijsten, bijgehouden in de Egmondse Abdijkwamen op 22 augustus van dat jaarvader en zoon,Jacob en Henric van Boeckel te overlijden "De burchtvrouw van Boeckel" Dubble smart, dubble rouwe, hangt op Boeckels huis. Droeve Regnburgeedle vrouwe, zwaar is wel uw kruis. Om de zoon en om de gade, lijdt uw teder hart. Diepe, diepe weduws rouwe, bietere moedersmart Traag reed 't uchtendstond een bode, die naar Boeckel toog. Met een rouwfloers om de leden, met een traan in 't oog. Van het hoge huis te Sanen plooit de rouwvlag neer. De eedle jonkvrouw is verscheiden Yva leeft niet meer. Jonker Henric hoort de maare, en krimpt saam van smart. Met een kreet van jammer, stort hij, aan zijn moeders hart. O, daar ging een vlijmend lemmet uit dien bode's mond. En mijn harte zal verbloeden aan den ontvangen wond. 4 HenricHenrickind mijns harten, och,ik deel uw leed Och, maar hef uw ziel naar boven, waar ge uw Yva weet. Zwijg en offer Hem uw lijden, die op aarde scheidt. Maar daar boven zal hereenen, voor eene eeuwigheid. 5 Moeder dit 's mijn zielsverlangen dat het witte kleed. Ras als schild mijn borst moog dekken voor het aardsche leed. Jonker Henric lei zich neder, mat en krank van ziel. 't Witte kleed lag op zijn boezem, toen de scheemring viel. 6 Traag reed 't avondstond een bode, die naar Boeckel toog. Met een rouwfloers om de leden, met een traan in 't oog. Sterk uw harte o eedle Vrouwe, wapen u met moed Ginter aan de friesche marken, vloot heer Jacobs bloed. 10

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 10