de poppen aan het dansen. Ze waren witheet en ze dropen van het water en Duif moest vreselijk lachen. Wat een rotmeid zullen die jongens wel gedacht hebben. Op een keer moest baas Groot naar zijn broer Gerrit toe. Toen hij later thuis kwam, zag hij op de vloer allemaal sporen blauwseldat Lous de zoon van Gerrit stiekum in zijn klompen had gedaan, en baas Groot had dat niet in de gaten gehad toen hij zijn klompen aantrok. Nu zwaaide er wat. Duifje, die de schuld kreeg van de baas hield koppig vol (jat zij het niet gedaan had. De dag er na kwam Lous bij de familie Groot en vroeg aan Duif of ze die avond ervoor niet vreselijk gelachen had, omdat hij dat blauwsel in de klompen van baas Groot had gedaan. Toen Duifje zei dat de baas haar de schuld gegeven had, had Lous daar toch wel een hekel aan en vertelde tegen baas Groot dat hij de boosdoener was, waarmee het raadsel was opgelost. Ook was Duifje altijd in de weer met de kleine Guurtjede dochter van baas Groot en nu onze gastvrouw. Toen ze een jaar of twee was, mocht ze altijd op Duifjes rug gaan zitten, als die de gang aan het boenen was en zo gingen ze paardje rijden door die lange gang. Het gebeurde wel dat Guurtje er af viel, maar dan hadden ze helemaal veel plezier. Ook ging Duifje vaak na het mid dageten samen schommelen met Agnes,Guurtjes oudste zus, die helaas jong is overleden. De schommel bestond uit twee grote touwen die vast zaten tussen twee grote bomen. Het was erg leuk totdat er bijna een ongeluk gebeurdeom dat ineens het touw brak. Agnes kwam er goed af, maar Duifje moest zich langs het touw laten zakken, anders was ze in de ierkuil gevallen en dan had het er niet naar uitgezien dat ze ooit de oudste inwoonster van Akersloot was ge worden. Door het touw had Duifje erg zere handen gekregen die in het verband moesten.Toen kon ze niet meer werken en moest Agnes aan de slag. In haar dienst jaren moesten er ook schapen uitgezocht worden, die in een hok achter de boet stonden. Als er een uit moest, opende Duifje het hek. Maar o wee als er per ongeluk twee uitvlogendan zwaaide er wat! In die tijd was het zo dat Duifje 's maandagsavonds om zeven uur naar bed toe ging en er om twee uur

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 31