Nummer 768 van de Kwartierstaat is Jacob Verduijn, hij is waarschijnlijk ge boren rond 1600. Wellicht is hij dezelfde als Jacob Janse waarvan het regis ter van Transporten van Akersloot spréékt. Veel bijzonders is van hem niet bekend. Het is mogelijk dat hij ook op bovengenoemde boerderij heeft gewoond, dus naast de oudste schuilkerk van Akersloot Verder vermeldt de Kwartierstaat op 1536 Jan Dignum Verduijn schepen te Akersloot. We horen voor het eerst van hem in 1613.In 1626 treedt hij voor de eerste keer als schepen of rechter. Rond 1540 wordt er ook al melding gemaakt van een Dignum Verduijn of Dignum Jacobs, ook hij was schepen te Akersloot.Uit de koopregisters is wel het een en ander bekend van deze Verduijn Bij Jacop Verduijngeboren rond 1500, stopt de speurtocht in het verleden, dan zijn er geen oudere boeken meer aanwezig. Wel ontmoeten we in de registers nog de naam van Jonckheer Adam Verduijnhij was waarschijn lijk een oudere neef of oom. Hiermee ben ik aan het eind gekomen van mijn bijdrage in "De Groene Valck"Ik heb dit graag gedaan' Het was een eerbewijs aan Theo Van Langen, en Akersloot heeft een stukje van mijn hart veroverd. erman Mars. Rechts de boerderij van P.Veldt op de SluiswegDe foto is in 1940 genomen, de voorgevel was toen nog wit gekalkt. In de hanebalken staat het jaartal 1421, maar de hanebalken en de fundering zijn waarschijnlijk de enige overblijfselen uit die tijd. In 1899 kocht Petrus Veldt de boerderij voor 600,van Wilbert Kuis, maar de boerderij was zo vervallendat zijn vrouw er niet in wilde. In 1914 neemt de zoon Willem Veldt het over. Hij woonde er met zijn vrouw Hiltje Kraakman tot 1945. Sindsdien wordt de boer derij bewoond door P.Veldt en Anna Maria Van Langen.

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 26