de mannelijke lijn van de Verduijns weer verder) en toen zij overleedtrouw de hij met Neeltje Klaas Butter?Uit dit huwelijk waren geen kinderen.Een merkwaardige omstandigheid is dat het tweede huwelijk niet door de pastoor van Akersloot werd ingezegend omdat men de pastoor Jansenistisch vond.(rich ting in de r.k.kerk die de kerk wilde hervormen door terugkeer tot de leer van Augustinus op voorbeeld van Cornelis Janseniusboek over deze kerkvader, dat door paus Alexander VII veroordeeld werd). Zij woonden op de boerderij die thans bewoond wordt door P.Veldt en zijn vrouw Anna Maria Van Langen op de Sluisweg. Mijn oom is daar in de zomer van '40 geweest en had de foto gemaakt die mij hielp in de zomer van '82 deze boerderij terug te vinden. Hartelijk werd ik daar ontvangen en bovendien bleek Anna Maria weer familie van mij te zijn, mijn moeder is een Van Langen, nietwaar? De vader van Dirck Jansze was Jan Jacob Verduijngetrouwd met Neeltje Slot of vant Slot. Hij was geboren in ca. 1630. Uit verschillende ar chiefstukken bleek dat zij grond gekocht hadden en een eigendom"gelegen be- sugden de Kerckedijk" en in 1702: "Een hugs gelegen besugden de Kerckedijk belent de gereformeerde kercke alhier ten noorden" In '43 vinden Theo en broer Piet Van Langen de oude boerderij: "Zelden zag ik een boerderij zo pittoresk als deze oudste boerderij van Akersloot. Zijn rieten dak welft zich eerst in een puntgevel boven het boe- renwoonhuis en daarna in een fraaie ±ijn over de grote dorsdeurenDe boer derij is van buiten wit gekalktwat een mooi effekt maakt onder het donker van het rieten dak met zijn warme tinten. We gingen naar binnen en werden hartelijk ontvangen door de eigenaars Jaap Zweeris en zijn vrouw. Hij bood de hele zaak te koop aan voor f 500,Het is dan ook te vrezen dat de boer derij de dood van de bejaarde boer niet lang meer zal overleven Gelukkig heeft mijn oom ongelijk gekregen: toen ik in de zomer van '82 voor het eerst in Akersloot was vond ik de boerderij vrij snel.

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 25