FAMILIE-KRONIEK: De familie Verduijn.(Slot) n een vorig artikel vertelde ik iets van een verre overgrootvader Dirk Dirkse Verduijndie een boerderij bezat op de Sluisbuurt in ongeveer 1730.(nr. 48 in onze Kwartierstaat (tabel van iemands stamdeel red.) Toen hij verhuisde naar de Beemsterverkocht hij de boerderij aan zijn broer Klaas Verduijn, die getrouwd was met Maart je Bakker. Hun zoon Dirk, die trouwde met Maart je Mijnen, in 1818, volgde zijn vader daar op. Zijn zoon Jan zien we daarna weer op de Sluisbuurt. Jan was getrouwd met Trijntje Haarman. Wat er verder met de boerderij op de Sluis buurt gebeurde, nadat de laatste Verduijn naar Veelustwas verhuisd, wordt door mijn oom Theo Van Langen niet meer verteld. Deze week echter ontving ik een brief van de familie De Bie, die mij meer verteldena de laatste Verduijns ging de boerderij over aan een zekere Keesoom, die weliswaar met een Verduijn was getrouwd. Zij verhuurden de boerderij aan de familie Pepping, die de boerderij kochten en weer verkochten aan Elis de Bie en Evertje Besse tot 1955) Nu zijn nog eigenaar Cornelis de Bie en Engelina Lieuwtje Kluft, van de laatstgenoemde ontving ik dus uitvoerige informatie en foto's van de boerderijMaar ook zij hebben de boerderij inmiddels verkocht aan Piet Ham een zeesleepvaart-kapiteinen Karin Vleugel. Ik ga nu verder terug in de geschiedenis van de Verduijns in AkerslootDe vader van nr. 48 (Dirk Dirkse Verduijnwas Dirck Verduijndie getrouwd was met Neeltje Broot. In ongeveer 1715 werd hij geboren te Aker sloot en was boer op Starting. Toen zijn eerste vrouw overleed, trouwde hij met de weduwe Claartje Sluijs, die getrouwd was geweest met Pieter Velseboer Hij bezat grond op het eiland Saskerley in de AlkmaardermeerDeze Dirck Verduijn (nr 96) overleed in 1776 te Akersloot. Zijn vader was Dirck Jansze Verduijndeze was getrouwd met Stijntje Dirks Stieropl uit dit huwelijk gaat

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 24