dert Kaandorp is. Mijn vader heeft 10 jaar voor zijn moeder gezorgd voordat hij trouwde en mijn moeder zorgde 12 jaar voor haar vader. Mijn vader was al met mijn moeder op stap geweest toen ze achttien was, uiteindelijk trouw den ze toen mijn moeder vijfendertig en mijn vader achtendertig was. In 1910 was op Pontweg no. 10 een nieuw huis gezet en daar gingen ze wonen. Mijn vader werkte aanvankelijk als kleine zelfstandigeHij kweekte bollen en had wat koeien op stal, ook voor de mest. Ze hadden een stuk grond naast kwekerij de Geus, genaamd "de Havere Bandjes"dat stuk grond is nu nog in ons bezit. Verder werd er soms een stuk dijk gehuurd om te hooien. Mijn vader en moeder kregen omdat ze zo laat getrouwd waren, maar drie kinderen Geertruida (Truus) geboren in 1913, genoemd naar grootmoeder Guurtje Stierop. Corgeboren in 1914, genoemd naar grootvader Wittebrood Klaas, geboren in 1918, na drie weken gestorvengenoemd naar grootvader Oly. De bollenhandel was een windhandelongeregelde handel). Tijdens de le W.O.was er geen export naar Amerika, Duitsland en Engelandomdat Nederland neutraal was-, de bollenhandel stortte in. Mijn vader heeft de beste crocussen aan ce koeien moeten voeren. Na de eerste wereldoorlog was hij ridder te voet en deed los werk bij boer en tuinder. Het gebeurde wel dat hij naar een stuk grond in de Castricummer duinen moest lopen om daar te werken. Het was een moeilijke tijd voor mijn vader en moeder, want ook de hypotheek moest worden afgelost Wordt vervolgd verteld aan en opgetekend door: Riet Clazing.

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 12