Toen mijn grootmoederGuurtje Stierop was overledentrouwde mijn grootvader opnieuw met Marijtje Freeken uit HeerhugowaardUit dit hu welijk kwamen drie kinderen voort, die allen jong zijn gestorven. Mijn grootvader was de e- nige overgebleven zoon en stamhouderHij had totaal geen zin in het opbouwen en afbreken van kermiskramen en begon een kruidenierswinkeltje op de Pontweg 6. (later bewoond door de familie Metselaarnu afgebroken's Winters ging hij met de pontveerhouder 'tenten' korstjes en chocolademelk verkopen. Ook had hij een brood- depót. De langskomende schippers van de trek schuiten kwamen bij hem om brood in te slaan. Er was hier een aanlegplaats Mijn vader Gerrit 01g trouwde in 1912 met Anna Wittebroodeen geboren Akersloot- se Ze kwam van de Dorpsstraatuit het huis waar nu Karei Schouten en Door Buur wonen. Het leven was vroeger heel anders dan nu. Mijn moeder verloor haar moeder toen ze 23 jaar was. Ze was in betrekkingmaar ze kwam weer thuiswant ze moest voor de huishouding zorgen. Haar broers en zusters gingen trouwen maar zij was de laatste die kon gaan. Bij mijn vader was het precies hetzelf de, want hij zorgde nog heel lang voor zijn moeder, zijn vader stierf in 1902. Dat gebeurde bij velen zo, daar hebben we nu geen voorstelling meer van. Nie mand wilde zijn vader of moeder in het oude mannen- of vrouwenhuis hebben, 't Oude mannenhuis stond aan de Hoogegeestwaar nu het huis van Henk Woesten- burg staat; het oude vrouwenhuis stond waar nu de kruidenierswinkel van Mein- Marijtje Freeken de tweede vrouw van Klaas Olg

De Groene Valck - Akersloot | 1983 | | pagina 11