Alkmaar, maar hij liet het beheer over aan een Kandidaat-Notaris. De familie Veer had drie kinderenzij staan opgetekend in het Doopboek van de Hervormde Kerk.n.1Lourens 3-3-1803; Agie 12-10-1804;Geertje 22-10-1806en Jacoba Cornelia 19-1-1809 die echter"is gerust de 24 Augustus 1809". In 1812 heeft de Schout zijn weverij van de hand gedaan. Het kan zijn dat de zaak niet floreerdemaar het is ook mogelijk dat de mensen, die bij hem werkten en meest 'oude luiden' of onvolwaardige arbeidskrachten uit het armenhuis waren, volgens de nieuwe tijdgeestveranderingen vroegen en te duur werden. De ware oorzaak wordt niet vermeld.Bierstekerij en Veer, aan de Hoorne (Schouw) was ook een onderneming van L.Veer.Hij deed dit samen met een compagnon Schout Veer laat ons, door zijn correcte Secretarisschapeen gro te hoeveelheid informatie na, over die periode in Akersloot. Akersloot was in die tijd een zeer eenvoudig dorp, zoals de mees te dorpen. De handel en nijverheidzoals b.v. de scheepvaart was verdwenen het waren nu de landbouw en de veeteelt die voor de dorpelingen een middel van bestaan waren.Een karig bestaan weliswaarDe kleine stolpjes met de nog kleinere werkmanswoningen, aan de zanderige weggetjes en dijkjes, tussen de vele hoge en lage bomen, zullen het dorp een romantisch aanzien hebben gege ven. Zeker als we het nu terug zagen. De weggetjes ingesloten tussen wallen, verbonden de woongemeenschappen met elkaar. In de winterijd echter was de ar moede schrijnend. Veel mensen waren dan zonder werk, sociale verzieningen wa ren er niet, alleen met een beetje steun van de Diakonie moest men zich soms zien te redden.Drink-en waswater kwam uit puttenSoms had men zelf een put, die bij het huis was aangebracht. Maar er waren ook centrale putten ten be hoeve van iedereendeze dorpsput of pomp was gelegen op het erf voor het brandspuithuisje in de Buurt. Ook op de Hoogegeest waren er enkele.Electrici- teit was er nog niet en voor het verwarmen van de huizen en het koken van het

De Groene Valck - Akersloot | 1982 | | pagina 5