LOURENS VEER ourens Veer was Schout en Secretaris te Akersloot en Notaris in Alkmaa hij bezat een juteweverij in Akersloot en woonde in de Buurt, op de plaats waar nu F.Struijf woont. Hij begon zijn werk in Akersloot na een roerige periode, zijn voorgan ger Jan Bierehad veel stof doen opwaaien door zijn slechte financiële be leid. Na veel processen die tegen hem worden gevoerd, komt hieraan een eind. Schout Veer tekent op in het boek der Dorpsrekeningen: "Ontvang en uitgaavBoek der Thesorie te Akersloot "aanvang nemende met de maand Juli 1786. "Die als verpondinggaarder alsmede Thesaurierkerkmeester "Dorpsarmenvoogd en Penningmeester van de Hempolder in de "Heerlijkheid een schuld maakte van f5177:b:14. Deze Schout was een gezien persoon in het dorp en een handig en uitstekend be stuurderGedurende 35 jaar tot aan zijn dood in 1823, zal hij zijn ambt be kleden, door de stormen en verwisselingen van vijf perioden heen. .Hij was eerst Schout onder het Stadhouderlijk bewind tot 1795; .daarna, onder de Bataaf se Republiek tot 1806 .vervolgens onder de Franse Koning,Lodewijk Napoleontot 1810; .dan als Frans onderdaan en Secretaris onder Keizer Napoleon tot 1813, al was hij toen feitelijk ontheven van zijn ambt als Schout achter de schermen was hij toch Schout gebleven .van 1813 tot 1823 was hij Schout onder Koning Willem I. Lourens Veer was behalve notaris ook procureurkoopman en door het huwelijk met de Akerslootse Dieuwertje van der Sluijs, eigenaar van een fabriekje of weverij van jute goed en aanverwante artikelen. Tot 1792 had hij Alkmaar als woonplaatsToen hij naar Akersloot kwam behield hij zijn notaris-kantoor in

De Groene Valck - Akersloot | 1982 | | pagina 4